Domů Exteriér Lité dlažby – praktické pokrytí pozemku

Lité dlažby – praktické pokrytí pozemku

Rozhodujete se, jakým způsobem upravíte povrchy v exteriéru?Alternativou k betonu, štěrku nebo klasické dlažbě jsou lité dlažby, které jsou estetické a příjemné na chůzi.

Kamínkový koberec

Atraktivní litá oblázková dlažba je směsí přírodního kameniva a pryskyřice. Tato kombinace jí zaručuje vysokou pevnost a odolnost vůči vnějším vlivům. Koberec můžete použít na přístupové chodníky, příjezdové cesty, terasy, schody, v okolí bazénů. Dekorativní povrch je nenáročný na údržbu, protože je bezespárý, propouští vodu, je mrazuvzdorný.

I na starou dlažbu

Kamínkový koberec můžete použít na rekonstrukci starých ploch, aniž byste je museli předtím odstranit. Esteticky překryje starou popraskanou dlažbu nebo nevzhledný beton. Používají se přírodní říční nebo mramorové kamínky s různou barevností a zrnitostí (od 2 do 8 mm). Zhotovení koberce je nenáročné. Rozdělaná směs se nanáší na suchý očištěný povrch v tloušťce 1,5 – 2 cm v závislosti na tom, zda bude pochozí nebo pojízdná. Po 24 hodinách je možné po povrchu chodit, plnou zátěž zvládne po sedmi dnech.

Pružný povrch

Zajímavou alternativou exteriérové ​​dlažby je tzv. chodník v prášku.Pružný gumový povrch je vodopropustný, mrazuvzdorný, příjemně se po něm kráčí a tlumí pád.Může se použít v okolí bazénů, dětských hřišť, na terasy, schody. Tvoří ho granulát z recyklované pryže a pojivo, které na vzduchu tvrdne. Základní granulát má šedou barvu, který lze pomocí pigmentů různé dobarvovat, na výběr je žlutá, zelená, červená a modrá. Dostupný je také plně probarvený granulát v devíti odstínech, který je plně odolný vůči otěru.Pomocí šablon můžete vytvořit různé barevné obrazce.

Volně i napevno

Nanáší se na pevný a soudržný podklad, který musí být suchý, bez prachu a nečistot. Granulát se důkladně smíchá s pojivem a nanáší se v tloušťce 7 mm na povrch. Povrch je třeba důkladně uhladit.Aplikuje se přímo na podklad, ke kterému pevně přilne nebo může být položen volně. V takovém případě se jako podkladová vrstva používá voskový nebo silikonový papír, který se po ztuhnutí odstraní. Pro optimální vytvrzení povrchu se doporučuje plochu zakrýt na 24 hodin tmavou plachtou, která ji ochrání před UV zářením nebo deštěm.Barevnost pryžového koberce se definitivně ustálí v průběhu tří měsíců.

5Foto-TOPSTONE-realizace-081

 

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář