Domů Zahrada Předzahrádka u domu

Předzahrádka u domu

Vizitkou nemovitosti nebývá jen architektura, alej i řešení zahrady.Zatímco největší důraz se klade se zelené království za domem, na předzahrádku jakoby často nestačily tvůrčí síly. Velkou konkurencí flóře se stávají auta, se kterými se za poslední roky jakoby roztrhl pytel. Je běžné, že se jejich v rodině nachází několik, což přináší zároveň novou výzvu s parkováním.

Psí bouda, vandalismus

Kdysi předzahrádky zdobily keře nebo trpaslíci. V závislosti na orientaci domu se na tomto místě dařilo i skalničkám či květinovým záhonem. Výjimečně mají před domem umístěnou boudu psi, aby jim ani na vteřinu neuniklo dění na ulici. Pokud je předzahrádka součástí pozemku, cizí osoby mají na ni automaticky vstup zakázán, což ji přirozeně chrání před vandalismem.

Vše kromě betonu

Menší předzahrádky nemusí tvořit součást oplocené části. Přesto se majitelé nemovitosti o ni obvykle vzorně starají, aby jejich příchod domů zpestřit vizuálně nápaditý pás země. Typ zahradní úpravy by měl respektovat životní styl obyvatel domu, aby se mohli o tento zajímavý prostor adekvátně postarat. Pokrýt místo betonem není východiskem.

Jako pěst na oko

Obtížná situace s komfortním parkováním nejednou přinutí majitele k rozhodnutí zrušit dlouholetou výsadbu v této přední zahradní partii.Květiny a keře nahrazuje kamenná dlažba, která zamezí, aby auto zapadlo v blátě nebo porušilo travnatou plochu. Změna úpravy této plochy má dopad i na vjem z vlastního domu. Styl předzahrádky by měl s domem především vizuálně korespondovat.

Nejkrásnější z nejkrásnějších

Předzahrádka je za standardních podmínek jako stvořená pro trvalky, trávy a okrasné pro dřeviny, které se dají tvarovat.Neměla by působit fádně. Při nejkrásnější řešených předzahrádkách se zvyknou přistavit kolemjdoucí, aby poobdivovali vkus jejích tvůrců.Další z možností je vysypat místo oblázky. Ty nevšedně zpestří plochu a vytvoří nenuceně místo na parkování.

253142-original1-9ymr7

Žádné komentáře

Napsat komentář