Domů Stavba a rekonstrukce Rodinný dům sladěný na míru

Rodinný dům sladěný na míru

Navštívili jsme rodinný dům, ve kterém vše vzájemně ladí a nic není zbytečné. Jednoduše, dotek ruky zkušeného profesionála zde vidět na první pohled.

Původní dům na venkově manželé postavili ještě v roce 2004. Časem se rodina rozrostla, potřebovala větší prostory i nároky se změnily. Rozhodovali se, jakým způsobem se dům zvětší. Nakonec zvítězila verze s přístavbou. Přistavěli přední část domu a zároveň původní garáž zapojily do dispozice domu.

Dnes je z ní kuchyně, obývací pokoj se otevřela a interiér se plynule propojil s exteriérem. Přízemí se rozšířilo o ložnici a pracovnu. Podkroví, kde jsou pokoje dětí, zůstalo nezměněno. Celý dům dostal nové podlahy, okna, interiérové ​​dveře i zařízení.

Interiér s designérkou

Do rozjetého projektu vstoupila interiérová designérka. „Šli jsme vybírat koberce a textilie do interiérového studia a tam nám padla čelist z tolika pěkných věcí. Designérka nás usměrnila, co se k čemu hodí. Její rady nám byly sympatické, tak jsme ji oslovili, zda by nám pomohla s celým interiérem, „vzpomíná na jejich první setkání domácí paní.

Pro svou šestičlennou rodinu si představovali útulný, po domácku laděný interiér, nic strojené. Původně je to táhlo do venkovského stylu. S ohledem na vnější podobu domu však upřednostnili nadčasovou klasiku.

Žluté akcenty

Celý průběh přestavby byl perfektní i díky tomu, že designérka a majitelka si padli do noty a na všechny otázky měli podobné odpovědi. „Bylo navrženo se mi dobře, protože jsme si sedli vkusem. Majitelka domu také inklinuje k přírodním materiálům a barvám, vyšívaným textiliím a originálním doplňkem, „říká designérka.

Domácí paní k tomu dodává: „Celé to tvoření bylo radostné a příjemné, doprovázené společným nadšením při hledání toho nejlepšího a kombinování.“ Spolupráce tedy nevyžadovala kompromisy, proto celý interiér působí harmonicky. Zvláště obývací pokoj, kde poutají pozornost dvě kultovní designérské křesla ve výrazně žlutém čalounění, které již majitelé měli. Od nich se odrazila a doladila barevnost celého společenského prostoru.

Na obývák navazuje jídelní kout s velkým dřevěným stolem a se židlemi v šedých a zelených odstínech. Zútulňuje ho závěs v pastelovém odstínu zelené s jemnou výšivkou. Kuchyně je od obývacího pokoje taktně oddělena. V ní se majitelka trošku obávala černé tabulové tapety. Dnes je oblíbená zejména mezi dětmi. Navíc záři na ní rodinná mandala, i žluté židle při menším jídelního stolu.

Když promluví dřevo

Majitelé chtěli zařídit dům kvalitními materiály a barvami, které se rychle neokouká.Základ tvoří dřevěná podlaha na celém přízemí s výjimkou koupelny. Proto na další výrazné zařizovací prvky – stěny, sedačku, nábytek – Janka vybrala neutrální barvy.Nábytek na míru také zapadl jako ulitý. Originální kusy z masivního dřeva – komodu, jídelní i konferenční stůl či věšákovou stěnu ze starého dřeva v předsíni – vyrobil umělecký zámečník a truhlář podle návrhu designérky. Jiný truhlářský mistr se zase podepsal pod výrobu kuchyňské linky, obývací stěny i stěny v pracovně. Janka citlivě doladila svítidla, textilie a všechny detaily, například úchytky na nábytku a polštáře na sedačce.

rh_cx9b0891

 

Žádné komentáře

Napsat komentář