Domů Stavba a rekonstrukce Fascinující moderní rodinný dům postavený přímo pod hvězdami

Fascinující moderní rodinný dům postavený přímo pod hvězdami

Víte, jak asi vypadá, když se mladá rodina, jejíž touha po dobrodružství koluje v žilách, rozhodne postavit svůj vysněný dům?

V severní části státu Washington stojí nemovitost, která je splněným snem svých majitelů. Rodina s dobrodružnou duší chtěla pro společné chvíle místo, které by bylo kouzelné a originální během všech čtyř ročních období. Nicméně vytvořit cosi, co bude dokonalé pro horká léta i mrazivé zasněžené zimy, nebylo pro designéra jednoduché. Naštěstí našel kreativní způsob, jak přání investorů splnit do puntíku.

Hlavní designér Tom Kündig se obvykle vyhýbá obvyklému pohledu a rád boří všední hranice mezi interiérem a přírodou. Pro toto zadání byl tedy více než vhodný. A že se jí zhostil výborně … Tak například, některé části obvodových stěn domu lze zcela otevřít a přímo tak propojit vnější svět s tím vnitřním. No řekněte, není úžasné během letních měsíců otevřít prosklené stěny obývacího pokoje a jídelny tak, že jste najednou součástí okolní přírody? Nuž, a když se ochladí, prostě stěny opět zavřete a z tepla vnímáte energii a krásu majestátních hor.

Centrálním bodem této rezidence je nádvoří a bazén, které přímo lákají k aktivnímu životu pod širým nebem. Rodina si během dne užívá společné koupání a večer posezení u ohně.

8

Během chladnějších a zimních měsíců prosklené stěny poskytují nádherný výhled na hory v dálce. Designér Kündig vytěžil maximum z překrásného prostředí, které během celého roku dotváří živou tapetu na prosklených stěnách rezidence. Samozřejmě, materiály na stavbu byly vybrány tak, aby dobře snášeli kolísání teplot a vliv bouřlivého počasí.

3

 

Žádné komentáře

Napsat komentář