Domů Interiér Supernápady, jak vyrobit nábytek a doplňky z potrubí

Supernápady, jak vyrobit nábytek a doplňky z potrubí

PLastové, ocelové, litinové, luxusní měděné či mosazné trubky lze využít nejen na vedení vody či plynu, ale i na skládací hru.

Každý, kdo se jako dítě rád hrál se skládačkou, ocení tvůrčí potenciál – obyčejného potrubí. Z plastových či kovových trubek a tvarovek (fitinků) se totiž dá poskládat více než fungující systém ve zdi. Trubky poskládané jako stavebnice se totiž mohou stát věšákem, stolkem, držákem svítidla nebo třeba i překapávačem na kávu.

Luxusní měď

Cena měděných trubek není nejnižší, ale na menší projekty – například stojany na svíčky, tužky nebo noviny – jsou měděné trubky ideální. Vypadají luxusně, není třeba je povrchově upravovat nebo barvit.

Odolná ocel

Na větší projekty a zejména na nábytek, který vyžaduje vyšší nosnost – například policový systém, věšák na hromadu oblečení, židle a podobně – jsou vhodnější ocelové potrubí. Pokud jsou pozinkované, mají zároveň zajímavý stříbřitý vzhled.

Levný plast

Pro začátečníky je nejvhodnější plastové potrubí. Pokud cosi nevyjde, škoda nebude velká. Navíc, plastové potrubí se nejsnáze řežou,  a prodávají se v široké škále profilů.

2895889

 

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář