Domů Interiér Podívejte se jak stylově lze uložit víno

Podívejte se jak stylově lze uložit víno

Také patříte k těm, jejichž večerním rituálem jsou vyloženy nohy na gauči a láhev dobrého vína? Pak jste už určitě přemýšleli nad tím, jak a kde víno skladovat. Inspirujte se těmito stylovými vinárničky.

Pochlubte se

Láhve vína už dávno nepatří jen do sklepa. V současnosti je trendem, když jsou láhve vystaveny někde v obývací místnosti nebo kuchyni. Ačkoli vinaři by nás za to hnali kádě-lehčí, neboť kvalitní víno potřebuje svou teplotu, světlo, vlhkost i polohu, v interiérovém designu v tom máme jasno. Archivní vína mohou zůstat v chladu, ty „obyčejnější“ si vystavíme.

S poličkami i bez nich

Uložení lahví vína do poliček je klasika. Ukládáme je naležato, aby se víno dotýkalo korku . U některých kuchyňských linkách už dokonce můžeme vidět i poličky přímo na tento účel. Mohou mít tvar čtverce nebo trojúhelníku. Ničím neobvyklým nejsou ani většinou dřevěné „věšáky“, kde víno pouze zapíchneme do připravených dírek, ať už pro hrdlo nebo dno láhve.

Jednoduchá elegance

Inspirovat se dá několika restauracemi nebo bary. Mnohé podniky si na vystavení vína dávají opravdu záležet. Dotváří to atmosféru a vytváří originální styl. Co byste řekli na takovou stěnu, ze které trčí tyče, oddělené od sebe přesně tolik, aby se mezi ně vešla láhev vína? Originální a elegantní zároveň. Tak proč to nemít i doma?

Žádné komentáře

Napsat komentář