Domů Interiér Polymerové podložky, které zachrání váš nábytek před skvrnami

Polymerové podložky, které zachrání váš nábytek před skvrnami

Odteď už žádné kruhy z kávy nebo čaje na stole. Podložky z polymerové hmoty zachrání váš stůl a určitě zaujmou každou návštěvu.

Podložky jsou omyvatelné, nenáročné na údržbu a vydrží roky. Kombinovat můžete několik barev. Pokud použijete barvy, které jsou kontrastní, výsledný mramorový efekt bude zvýrazněn. Také lze použít pouze jednu barvu ve více odstínech. Tak dostanete měkké přechody s jemným závojem.

Obě varianty nabízejí zajímavé výsledky. Podložky lze vyrobit i ve větších velikostech a použít je pod talíře či různé nádoby. Dvě malé balení (po 56 g) polymerové hmoty vystačí na čtyři šestiúhelníkové podložky s rozměrem strany pět centimetrů. Postup je maximálně hravý, proto do výroby můžete směle zapojit i děti.

Potřebujete:

  • polymerovou modelovací hmotu (Fimo, Cernit)
  • výkres či karton
  • příborový nůž
  • váleček
  • troubu

Postup:

  1. Na začátek hmotu pořádně rozpracujete. Vezměte jednu barvu a udělejte z ní váleček. Z druhé barvy odtrhněte malé kousky a ty po válečku nerovnoměrně rozmístěte.
  2. Hmotu několikrát zakruťte, promačkejte či protáhněte. Nakonec z ní vytvořte kuličku a rozválejte ji na plát silný přibližně 3 až 4 milimetry.
  3. Z výkresu nebo kartonu vystřihněte šestiúhelník či jiný tvar. Šablonu přiložte na připravenou hmotu a příborovým nožem tvar obkreslete. Nakonec přebytečnou hmotu odstraňte a podložky dejte zapéct do trouby asi na 25 minut při 110 až 130 ° C.
  4. Barvy lze samozřejmě i vyměnit a za základní použít černou a doplňkovou bílou. Tehdy budou podložky převážně černé a jen sem- -Tam se ukáže bílý závoj.

Žádné komentáře

Napsat komentář