Domů Interiér Ložnice Problém v ložnici? Máme 5 tipů, jak ho vyřešit

Problém v ložnici? Máme 5 tipů, jak ho vyřešit

Špatný spánek nejčastěji přisuzujeme nevhodné či proležené matrace. Ve skutečnosti však problém je dost často v něčem jiném.

Bezpochyby, základem dobrého spánku je pohodlný matraci. No pokud se budíte unavení, kromě „klasických“ nezdravých návyků,  za tím mohou být interiérové detaily, které člověku hned nenapadnou.

Nepořádek a nedokončené úkoly

V mnoha domácnostech v ložnici najdete věci, které vám mohou dělat „špatné svědomí“ – nevyřízené pracovní úkoly, nevyžehlenú prádlo, pomůcky na cvičení, na které nemáte čas, ruční práce, které je třeba dokončit nebo opravit … Detaily, které nás podvědomě rozrušují, třeba z ložnice odnést. Mnohem spíše se k nim dostanete, pokud budou na očích během dne, například v obývacím pokoji u televize.

Neutrální tóny uklidňují

Pokud je ložnice i studentským pokojem, lze ji pokládáte za své království, ve kterém se konečně (!) Můžete designérský vyřádit. To je v pořádku, pokud máte tuhý spánek. Pokud se ráno budíte unavení nebo rozrušení, možná je načase zvolit spíše uklidňující, neutrální tóny.

Symetrie vede k harmonii

Další osvědčený způsob, jak zpomalit energii v místnosti, je vsadit na symetrii. Lidský mozek ji podvědomě vyhodnocuje jako klidnou atmosféru. Nejde jen o to, aby věci měly své místo, ale také o to, aby byly uspořádány co nejvíce symetricky.

I strop je důležitý

Ve většině místností v domácnosti stropu nepřikládáme velkou důležitost. A je to v pořádku. Ložnice je však jiná – dost času v ní strávíme vleže, s pohledem upřeným na strop, takže drobné chybičky nás mohou rozrušovat.

Závěsy na zatemnění

Moderní interiéry mají často mnohem otevřenější přístup k světlu. Mnohé domácnosti rezignovali na záclony nebo závěsy – pokládají je za lapače prachu. V ložnici však mají i hustší závěsy své opodstatnění, zvláště na ulici se silným veřejným osvětlením, kde je těžké navodit klid a tmu.

Žádné komentáře

Napsat komentář