Domů Zahrada Ztratili jste hlas? Nemocným hlasivkám pomohou bylinky

Ztratili jste hlas? Nemocným hlasivkám pomohou bylinky

Nemocné hlasivky vědí nadělat pořádnou Sarapis. V tom lepším případě vám zůstane pazvuk, který však ani zdaleka nemusí nepřipomínat hlas, který vám patří. V tom horším, nezůstane ani ten. I takovou situaci však ví zlepšit příroda. Stačí, pokud znáte ty správné bylinky.

Nejčastějším důvodem onemocnění hlasivek je nachlazení. Ztrátu hlasu však často zapříčiňuje i fyzická námaha hlasivek. A tak ráno po dobrém koncertu, oslavě či sportovním akcí, můžete zůstat také jen při šepotu.

Bylinné čaje

Nemocné hlasivky by měli určitě zůstat v teple a je vhodné se chránit šátkem či teplým šálou při chladném počasí. Určitě se vyvarujte pití studených nápojů. Připravit si můžete bylinkový čaj z  řepíku , lípy či divizny .

Inhalace

Zmíněný řepík lékařský známý jako řebříček je vynikající při zánětu hrdla a pomůže i při angíně. Prospěšné je i jeho inhalování ideální ráno. Stačí když asi 3 lžíce řepíku dáte do vařící vody a povaříte a potom jste inhaloval nad párou.

Kloktadla pro nemocné hlasivky

Hlasivkám pomohou také kloktadla. Například ze  šalvěje lékařské. Asi hrst lístků šalvěje zalijte 0,3 l vroucí vody a nechte louhovat dokud se voda neochladí na teplotu asi 40 stupňů. Pak přeceďte a kloktejte. Ideální je mít kloktadlo v termosce a kloktat několikrát za den. Výborným kloktadlem je i voda se solí.

Žádné komentáře

Napsat komentář