Domů Interiér Dětské pokoje Pokoj pro teenagerku

Pokoj pro teenagerku

Jste šťastní rodiče dospívající dcery a chcete, aby se ve svém království cítila co nejlépe? Máme pro vás pár užitečných tipů, kterými si ji získáte.

Být teenagerem není snadné. Všichni si tím projdou, někteří bez újmy, s některými se zábavné historky ponesou celým životem. Je to podstatné období formování člověka a proto je i prostředí ve kterém vyrůstá důležité. Dnes si posvítíme na zoubek dívkám a poradíme vám jak jí vytvořit prostor, který bude milovat.

Ptejte se, rodiče!

Nejdůležitější je, abyste se ptali, co chce, jakou má představu, co se jí líbí a co ne. Nechte jí na stole katalog s barvami či nábytkem a sadu lepicích papírků, abyste věděli, jakého stylu se držet. Teenager často sám neví, co přesně chce a co se mu líbí, chutě se dokonce často mění a jsou nevyzpytatelné. Proto se pokuste pracovat intuitivně a věřte si, že své dítě znáte nejlépe.

Stěny, postel, šatník

Podstatná věc, kterou si návštěvník všimne jsou stěny. Vyberte si z možností, kterých je dnes neskutečně mnoho – tapety , nálepky na stěnu, strukturované stěrky, tečkované stěny nebo trošku veselé geometrie . Ať si už dcerka zvolí tón v tónu, tapetu na strop nebo ručně přepsány state z její oblíbené knihy, určitě to spolu zvládnete.

Druhou velmi důležitou věcí pro dospívajícího je postel. Nejen výběr správné matrace, který při jeho anatomickém vývoji může tak pomoci jak uškodit, tak i výběr záhlaví postele. Velkým hitem je v případě teengeriek postel s kovovým zdobeným rámem. V bílém nebo černém provedení připomíná pohádkové postele a rám je navíc jednoduché vyzdobit si například starými vánočními světýlky.

Která teenagerka netouží po vlastním šatníku? Ach co by jen za něj dali. Pokud nemáte v bytě, či domě prostor věnovat jednu celou pokoj čistě oblečení (tzv. Walk-in-closet), buďte kreativní a vytvořte vestavěnou skříň, kde bude dostatek prostoru na všechno. Stačí pár polic, prostor na věšáky a botník, no a nezapomeňte na boxy, do kterých se dají skrýt drobné tajemství nebo praktičtější, sezónní oblečení.

Ty správné detaily

Představte si, jak vás bude vaše princezna milovat, pokud jí do pokoje postavíte kosmetický stolek s rámem plným žárovek? Po takovém totiž většina touží. Parádění se je přece hlavní čas dne. Nezapomeňte také na dostatečný pracovní prostor, kde se bude moci věnovat školním povinnostem a také pohodlí. Mnoho polštářů, pohodlné pohozené deky a huňaté koberce určitě dodají pokoji tu správnou atmosféru. No jak jsme již zmínili, řiďte se zejména tím, co vaši dcerku aktuálně nejvíce zajímá. Pokud jsou to rockové koncerty, doplňte stěny nástěnkami, kam poputují plakáty jejích oblíbených skupin, pokud je neustále zahloubaná do nějaké knihy, postavte kreativní polici na knihy, pokud je to sportovkyně, určitě potřebuje vitrínu na své ocenění a pokud je to budoucí módní návrhářka, postavte do rohu pokoje krejčovskou bustu.

Žádné komentáře

Napsat komentář