Domů Byt Rychlá proměna interiéru

Rychlá proměna interiéru

Máte chuť na malou, ale působivou změnu v obýváku? Zkuste to s novými závěsy a záclonami. Z nejnovějších trendů si určitě vyberete.

Když jsou v obývacím pokoji holé okna, vyvolává to pocit, že tomuto prostoru něco chybí. Není pochyb o tom, že právě textilie se nejvýrazněji podílejí na zútulnění interiéru. Záclony a závěsy jsou nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak oživit nebo vizuálně změnit místnost. Dejte jim dostatek prostoru aby mohli pěkně vyznít a dodat společenské zóně šmrnc.

Tak jako u ostatních stylech iv moderním interiéru zohledněte celkovou barevnost a ladění obývacího pokoje. Pokud v ní převládá bílá a neutrální tóny, máte vyhráno. Vybírejte si vzory a barvy bez omezení. Při výraznějších designových kouscích a strukturách již třeba dát pozor, aby se vzájemně vizuálně nebili. Dejte na vlastní pocity, nebo pokud si nejste jisti, poraďte se s interiérovým designérem.

Máte rádi bílou?

Pohrajte si s jejím mnoha tóny. Většinou jde jen o čistě ženskou záležitost. Jen my víme ocenit rozdíl mezi jemně smetanovou a světlou holubovou šedou, zatímco páni je vnímají stejně. Další z možností je využít kombinaci různých povrchových úprav a dát ladit oblíbenou bílou v lesku a mate nebo různých tloušťkách a průhlednosti textilie.

Pestré trendy

Zjišťovali jsme, jaké jsou trendy v textiliích na nadcházející období, a zdá se, že se není čeho obávat. V zásadě se dají rozdělit do čtyř linií. První zvýrazňuje čistotu, lehkost a měkkost, upřednostňuje velmi světlé pastelové tóny. Patří sem vzdušné jemné úpletové a metalické textilie. Druhá vlna je přesný opak, hýří energickou barevností a kontrasty.

Stále jsou „in“ výrazné geometrické vzory. Třetí linie se nese v duchu ekologie a udržitelnosti, kde se drží tmavé zemité hnědé a šedé tóny, spolu s barevností zeleně. Zde jsou vítány přírodní materiály a ruční pleteniny s vítanými nedokonalostmi. Posledním trendem jsou vysokodekoratívne, luxusní třpytivé dekorační textilie s nádechem orientu.

Jak na to?

  • K požadované výšce záclon připočítejte minimálně 10 centimetrů navíc na našití řasící pásky či úchytů na garnýž.
  • Chcete-li překrýt záclonou pouze okno, pro optimální nařasení počítejte dvakrát šířku okna a dvakrát přesah po jeho bocích, který má mít minimálně 15 až 20 centimetrů. Pokud chcete mít záclonu od stěny po stěnu, počítejte s dvojnásobnou šířkou.
  • Na krátké záclonky v moderním interiéru zapomeňte. Závěsy a záclony sahající až po zem dodají interiéru noblesu a nádech romantiky.

Žádné komentáře

Napsat komentář