Domů Interiér Kuchyně Jak spojit obývák s kuchyní

Jak spojit obývák s kuchyní

Spojení obývacího pokoje s kuchyní se dnes stává samozřejmostí. Abyste však vytvořili bezchybný celek, inspirujte se našimi deseti radami.

1. V kuchyňské části obývacího pokoje se snažte eliminovat hluk a výpary. Spotřebiče vybírejte s nízkou hlučností. Při odsavači zohledněte i dostatečný výkon vzhledem k velikosti místnosti.

Některé modely lze dokonce v létě využívat jako klimatizaci. Chcete-li odstranit nežádoucí buchot při zavírání dvířek, vyberte si tichý samodotvárací mechanismus.

2. Přiznat či nepřiznat přítomnost kuchyně v obýváku? Sjednotit materiálově a barevně obývacího a kuchyňský nábytek není již v dnešních časech problém.

Výrobci kuchyní rozšířili škálu modulů tak, aby bylo jejich použití všestranné. Ať už si vyberete strukturu dřeviny, nebo nábytek s barevnou přední plochou, je jen na vás. Současné trendy jsou velkorysé!

3. Jak si poradit s přítomností kuchyňských spotřebičů v obýváku? Máte dvě možnosti. Buď můžete všechny spotřebiče ukrýt za dveřmi vestavěných skříní, překrýt dřez deskou i vybrat model odsavače připomínající spíše svítidlo, nebo se naopak pyšnit výstavkou designových modelů.

Ve vysokých skříních vystavíte troubu, mikrovlnku i kávovar. Na kuchyňském ostrůvku můžete zase zabudovat libovolnou kombinaci varných zón s různým postupem přípravy jídel. Například gril, tepan-yaki či wok.

4. Kuchyňský ostrůvek je vhodný a praktický prvek v otevřeném prostoru. Vymezíte ním hranici kuchyně. Zároveň zjednoduší i vzájemnou komunikaci s ostatními členy rodiny.

Pokud se nechystáte využít kuchyňský ostrov na barové sezení, můžete jeho konstrukci využít jako základnu pro napojení jídelního stolu nebo menšího snídaňového sezení. Prostor nad ostrůvkem můžete i efektně nasvítit, čímž zvýrazníte jeho přítomnost v obývacím pokoji.

5. Pokud si chcete zachovat i ve spojeném prostoru jakési soukromí, vytvořte si z kuchyňských modulů kuchyňskou buňku. Pomůže vám s ní nejen barový pult, ale i horní skříňky zavěšené na stropě. Můžete se jimi obklopují v žádaném počtu a libovolné výšce.

Jakýmsi dělícím prvkem mezi zónami v místnosti mohou být i otevřené policové stěny, které působí dekorativní iz obývákové části. Zvažte však, co všechno v nich vystavíte. Pamatujte, že méně je někdy více!

6. V otevřeném prostoru, který má působit reprezentativní, se raději vyhněte některým charakteristickým prvkem z kuchyňské linky. Vynechejte příchytky na dvířkách a zásuvkách. Nahraďte je zamačkávacím mechanismem.

7. Obejít se můžete i bez soklů na spodních skříňkách. Nahraďte je elegantními kovovými nožičkami nebo se přidejte k současnému hitu zavěšených spodních skříněk. Sestava bude působit odlehčeně a jistě zaujme.

8. Na umístění kachliček za kuchyňskou linkou raději zapomeňte. Působí technicky a přítomnost kuchyně ve společenské zóně zbytečně zdůrazňují. Elegantnějším řešením je použití například skla nebo laminátu.

9. Plné horní skříňky prostřídejte s otevřenými skříňkami. Volné police vhodně zakomponované v sestavě lépe navážou na nábytek v obývací části. Módním hitem je, pokud budou v barevném kontrastu vzhledem k kuchyňský celek. Žádaná je výrazná žlutá, oranžová či modravá barva.

10. Kromě otevřených polic využijte i elegantně působící prosklené vitríny. Jsou vhodným zpestřením sestavy, zejména pokud v nich použijete skleněné police a nasvítíte jejich. Při LED-diodách můžete využít i barevné změny osvětlení podle požadované atmosféry v místnosti.

Žádné komentáře

Napsat komentář