Domů Byt Vyvažte si elementy v domácnosti podle feng šuej

Vyvažte si elementy v domácnosti podle feng šuej

Učení feng šuej rozlišuje pět elementů, nebo živlů, z čehož zůstává celý náš svět. Pokud jsou v harmonii, všude proudí dobrá energie a vše je v životě jakési lehčí a pozitivně se vyvíjí.

Naopak, pokud něco převládá, jiné chybí, způsobuje to nepříjemnější pocity v bytě, ale i v duši. Pojďme si je vyladit.

Pět základních principů

Čínská filozofie rozlišuje pět principů, z nichž všechno. Jde o elementy dřeva, ohně, země, vody a kovu. Je z nich celý světa i všechno naše okolí. Už je jen na nás, jak si tyto elementy nastavíme a seřadíme. Protože nepohoda v bydlení se projevuje na našem psychickém zdraví. Vždy je vhodné pokud mají elementy ve vašem okolí stejný podíl prostoru. A není to tak složité dosáhnout.

Element dřeva

element dřeva jako již napovídá je zastoupen dřevem. Jenže nejen ním. Jde o přírodniny. Je třeba, aby byly v pokoji rostliny. Zdravé a nepoškozené, všechny živé. Pokud vidíte rostlinky uvadat, zbavte se jich. Stejně i vyřezávané sošky, dřevěné obklady jsou skvělé na zastoupení dřevitého elementu.

Oheň

Potřebujete světlo. Oheň je zářivý element a proto je třeba investovat do kvalitního osvětlení. Používejte lampy například i v ložnici, dekorační v obývacím pokoji, světla pod linkou. Použijte různé intenzity světla a prostor bude působit velmi útulně. Samozřejmě nejlepším reprezentantem ohně je samotná svíčka nebo krb. Proto tak velmi dobře udělá iv panelácích, kde je tohoto elementu skutečně málo.

Zem

Kameny, písek, ale i geometrické tvary obdélník a čtverec. Zem výborně budete reprezentovat i žlutou barvou. Je to barva tohoto elementu a proto si jí například ozdobte polštáře v obývacím pokoji, nebo použijte žluté povlečení do ložnice.

Voda

Zajímavé je, že element vody například reprezentují známé mušličky z dovolených, ale i oblíbené fontánky. Nejsou jen osvěžovačů vzduchu, ale skutečně dodávají najmou v panelácích prostoru element vody. Suchý vzduch v bytech je jasným znakem, že vám chybí element vody. Vyvažte ho a bude se vám lépe dýchat i žít.

Kov

Můžete ho do interiéru doplnit kovanými doplňky, ale i geometrickými tvary koule a kruhu. Měkké a teplé barvy jsou také spojené s kovem, přestože si pod ním často představujeme chlad. Nerovnováha se projevuje tím, že se necítíte optimisticky a příjemně ve vlastním domově.

Žádné komentáře

Napsat komentář