Domů Zahrada 7 „statečných“ na větrný balkon

7 „statečných“ na větrný balkon

Ne každý balkon má ideální orientaci a dokonce ani polohu. Ti, co ho mají orientovaný na návětrnou stranu vědí o čem mluvíme. Avšak i zde se dají pěstovat mnohé květiny.

Lobelka drobná

Patří spíše k výplňovým druhům ve společných výsadbách. Dorůstá do výšky 15 až 20 cm a kvete bílými, růžovými nebo fialkovými květy. Oblibě slunečné a polostinné místa. Na stinném stanovišti zaostává v růstu. Kvete od června do září.

Gazánie

Její zvláštností je, že své květiny ukazuje na odiv jen během slunečných dnů. Ostatní dny je má zavřené. Barevná škála sahá od bílých přes žluté, červené, růžové až po dvoubarevné a podélně proužkované. Dorůstá výšky 20 až 25 cm a kvete od června do srpna.

Osteospermum

Miluje slunce, takže je vhodná na balkóny vystavené celodennímu svitu. Když je zataženo, květy se zavírají, stejně iv noci. Dorůstá výšky 20 až 40 cm a kvete od května do října. Na bohaté rozvětvení třeba výhonky asi 2 týdny po vysazení zaštípnout.

Letnice

Je to chomáčkovitá trvalka, která kvete od léta do konce podzimu. Má narůžovělé nebo nafialovělé květy, které mají rády sluneční místa. Odstraňováním suchých květů podpoříte její další kvetení. Dorůstá do výšky 30 cm, proto je vhodná na okraje truhlíků.

Bakopa

Tato převislá rostlina je charakteristická drobnými pětičetná bílými květy. Jde o doplňkovou rostlinu společných výsadeb. Kvete od dubna do září a délka výhonků může dosahovat až 40 cm. Upřednostňuje slunce a polostín.

Nestařec

Libuje sluneční místa, ale nesnáší sucho. Květy mohou být bílé, narůžovělé nebo modrofialové. První dvě barvy jsou však méně oblíbené, protože květy po odkvětu nepěkně hnědnou. Dorůstá do výšky 10 až 25 cm.

Plektrant

Rychle rostoucí průvodce kvetoucích druhů, který je atraktivní především pro jeho zelené listy s bílým okrajem. Má specifickou vůni, která odpuzuje moly a komáry.

Žádné komentáře

Napsat komentář