Domů Interiér Koupelny Zubní pasty jsou chemický koktejl – vyměňte je za zdravé verze

Zubní pasty jsou chemický koktejl – vyměňte je za zdravé verze

i proměňování své domácnosti na zelenou, nevynechejte ani koupelnu. Víte, že zubní pasta je plná chemie a zubní kartáček je z ropy? Sáhněte po zdravých alternativách – ukážeme vám je.

Každý den kousek chemie

Péče o chrup je u většiny z nás velmi pravidelná, jednou – dvakrát denně si zuby umyjete. A kdyby jen vy, ale i vaše děti! Když si však přečtete složení vaší zubní pasty, nebudete rozumět ani slovu. Nevadí vám, že si denně potírat ústní dutinu chemií a nějaké stopové částečky denně i sníte?

Vůně, chuť, barevný obal …

To vše nás při nákupu motivuje. Chemické látky ze zubní pasty se ale vstřebávají do vašeho krevního oběhu, dráždí sliznici, mohou vyvolat alergie. Některé značky dokonce nejsou absolutně vhodné pro děti. Například takový Triclosan je chemická složka, která dokáže narušit hormonální rovnováhu a považuje se za silný karcinogen. Proč si mýt zuby takovými věcmi, když existují přírodní výrobky?

Je jedno, kterou značku BIO past zvolíte, každému vyhovuje jiné složení, základní klíč však je – číst složení . Pokud držíte v rukou známou pastu z televize, která však obsahuje pouze cizí slova, a potom ekologickou pastu, která obsahuje 7 léčivých bylin (šalvěj, heřmánek, fenykl, atd.) – volba by měla být jasná i přes starému modelu, který jsme při nákupech upřednostňovali.

Zelená domácnost vyžaduje změnu mysli

Jednoduše, při nákupu musíte označit své zdraví za svou prioritu. Ne cenu výrobku, ani ne značku produktu. Ekologické alternativy existují i ​​v regálech s gely na dásně, ale také s ústními vodami. Jsme sice trošku pozadu a dnes objevujeme to, co naši předkové už dávno věděli, a tedy že bylinky mají nejlepší léčivé účinky. Ale raději později než nikdy. Ptejte si v obchodě takové produkty a proměňte svou domácnost na zelenou.

Je zubní kartáček z plastu špatný?

Co se týče dopadu na životní prostředí – rozkládá se 500 let, takže pokud jej někdo náhodou nebude recyklovat, přežije vás více než 5-násobně. Nic moc. Co se týče dopadu na vaše zdraví, denně olizovat výrobek z plastu, může to být pro něco dobré?

Dřevo v ústech

Oproti tomu existuje alternativa dřevěných zubních kartáčků, které když skončí svůj životní cyklus, hodíte na kompost a přirozeně se rozloží. Navíc, pokud zvolíte i dřevěný obal na kartáčky, získáte přirozený design koupelny, o jakém se vám ani nesnilo.

Žádné komentáře

Napsat komentář