Domů Interiér Koupelny Dlažba

Dlažba

Dokážete si vybrat vhodnou podlahu do koupelny? Ne? Tak si přečtěte následující článek, který Vám při výběru zaručeně pomůže. 

Do koupelny je možné položit jakýkoliv typ podlahy. Od laminátu, přes korek a linoleum, až po vinyl. Všechny tyto typy podlah mají své klady i zápory, ale mi se dnes zaměříme na klasiku mezi koupelnovými podlahami, na dlažbu.

Podlaha do koupelny

Na podlahu do koupelny se kladou různé požadavky. Měla by být pevná, kvalitní a odolná vůči vlhkosti. Tyto vlastnosti na plné čáře splňuje klasická dlažba. Tento typ podlahy se nachází snad v devíti z deseti koupelen. A proč? Proč je právě dlažba tak oblíbená, vyhledávaná a využívaná? Protože podlahové dlaždice jsou pevné, vyrábějí se v protiskluzové úpravě, široká paleta vzorů a barev poskytuje mnoho variací.

Velkoplošné dlaždice

Velmi zajímavě působí velkoplošné dlaždice s těmi rozměrově menšími. Taková kombinace dokáže podlahu oživit a dodat jí šmrnc. Pokud dáváte palec nahoru i extravaganci, využijte na podlahu například i mozaiku. V kombinaci s velkými dlaždicemi vytvoříte zajímavý vzhled, který se Vám ani po čase neokouká.

Tak jaké jsou hlavní výhody dlažby?

No přece hygieničnost, snadná údržba, dokonalé provedení, dlažbě nevadí ani pára, ani voda a barevná rozmanitost také není k zahození. Vyberete si lesklou dlažbu? Nebo matnou? Nabídka je pestrá, proto jen směle do toho. Světlá dlažba Vaši koupelnu opticky zvětší, tmavá dlažba jí dodá na eleganci.

Má dlažba i své mínus

Má. Ale toto mínus lze jednoduše vyřešit. Mnohým vadí, že dlažby je na dotek velmi chladná. Ale tomu se dá předejít podlahovým topením. Dlaždice da dokáží nahřát skutečně velmi rychle.

Žádné komentáře

Napsat komentář