Domů Interiér Koupelny Umyvadla na vysoké noze

Umyvadla na vysoké noze

Časy, kdy byly všechny umyvadla stejné, jsou už dávno pryč. V naší fotogalerii uvidíte umyvadla na vysoké noze, které jsou absolutně impozantní.

Po dlouholeté převaze závěsných a vestavěných umyvadel se vracejí do módy umyvadla s nohou. Důvodem je změna pohledu na koupelnu, která se z „příslušenství“ stále více přeměňuje na obytnou místnost. Nároky na sanitu stoupají – musí být elegantnější a stylovější. Moderní byt si žádá modernější umyvadlo. 

Maskuje sifon

Nedílnou, ale obvykle nevzhlednou součástí umyvadla je sifon. právě snaha o jeho ukrytí byla důvodem popularity zápustných umyvadel a umyvadel se skříňkou. No stejnou službu dokáže poskytnout sloup nebo noha, která může být pevnou součástí umyvadla. Výsledkem jsou monolitické designové umyvadla nejrůznějších tvarů – oblé a hranaté, až po neobvyklé, například ve tvaru šálky či ručně opracované monolity z přírodního kamene. Designéři se s jejich tvarem umí vyřádit.

Výška je důležitá

Solitérní umyvadlo má od výrobce pevně danou výšku. Standardní umyvadlo se nachází ve výšce 85 cm, ale samostatné může být o pár centimetrů výše. Před koupí si vyzkoušejte jak konkrétní umyvadlo vyhovuje vám a ostatním členům rodiny. Originální tvar umyvadla vyváží nevýhodu vyšší ceny, hmotnosti a náročnějšího úklidu. 

Do malé i velké koupelny

Podlahové umyvadlo má robustnější rozměry, proto přirozeně patří do větší koupelny. Dokáže však způsobit revoluci i v malé. Stačí vybrat vhodný typ. Mnohé totiž skrývají v útrobách praktické úložné prostory nebo mají integrovaný držák na ručníky, díky čemuž se zvýší jejich využitelnost.

Uhlazený vzhled ze všech stran předurčuje umyvadlo na volné umístění v prostoru. Tehdy vyzní nejlépe, ale nárokuje si více místa. V případě, že nemusíte počítat každý centimetr, efektní a praktické jsou dvě solitérní umyvadla vedle sebe. No a v malé koupelně ho klasicky přisuňte ke stěně.

Materiál a barva

Podlahové umyvadla mají co nabídnout i co se týče materiálu a barev. Myslíte si, že jediným materiálem je keramika? Výrobci dokáží zhotovit umyvadla z kompozitních materiálů, z umělého i z přírodního kamene. Nejčastěji se používá granit, mramor, pískovec a travertin. Výjimkou není ani nezničitelný nerez. Umyvadla z něj jsou luxusní, zejména v kombinaci se sklem. Nevýhodou je viditelný vodní kámen, takže počítejte s náročnější údržbou. Kromě klasické bílé jsou v nabídce umyvadla v černé, v šedé, ale i v pestrých barvách.

Harmonie s baterií

K umyvadlům s dlouhou nohou třeba esteticky sladit i vodovodní baterii. Nejlepší vypadají ve spojení s vysokými stojánkové nebo podlahovými bateriemi. Pokud bude umyvadlo u zdi, můžete použít klasickou nástěnnou baterii. Zcela překvapujícím a výjimečným detailem se stane baterie zavěšena ze stropu. Při výběru baterie vždy zohledněte funkčnost, ergonomii i estetiku vzhledem ke stylu vaší koupelny.

Žádné komentáře

Napsat komentář