Domů Interiér WC Jak opravit ucpaný záchod

Jak opravit ucpaný záchod

Ucpaný záchod patří mezi problémy, které má nejedna rodina. Ať už je problém v samotném splachování, záchodě nebo potrubí musíte zjistit sami, ale určitě byste to neměli zametat pod koberec a okamžitě jednat. Kromě toho, že vám záchod může nepříjemně smrdět, mohlo by se stát, že voda bude téct ze záchodu ven a to není nic příjemného.

Problém s ucpaným záchodem zná asi každý. Namísto toho, abyste měli v záchodě čistou vodu tam máte špinavou tekutinu s různými pozůstatky, které nepříjemně smrdí. Tento problém postihuje mnohé domy či byty. Právě proto byste měli s tím něco dělat, aby to nebylo horší a horší.

Jak na to?

Na trhu existuje několik pomocníků a chemikálií, které by vám mohly pomoci. Předtím než začnete lít všechny drahé chemikálie do záchodu, vyzkoušejte si zakoupit ohebnou tyč s názvem „čert“. Můžete ji najít v obchodech s koupelnovým zaměřením. Tato tyč se závitem by měla „špunt“ na vaší toaletě posunout tam, kam patří a toaleta by měla znovu pracovat tak, jako předtím.

záchodový zvon

Pokud něco takového nepomáhá, vyzkoušejte klasický zvon, který pomáhá v skoro všech případech, které se záchody nastávají. Při pouhém zvonu však potřebujete dostatečnou sílu v rukách, takže to raději přenechte na nejsilnějšího člena rodiny. Zvon dokáže udělat vysoký tlak, kterým nečistotu posunete a záchod se uvolní.

Můžete vyzkoušet i odčerpat vodu, ale musíte mít na to žaludek a vědět to. Nejlepší je ruční pumpa, kterou nemá však úplně každý doma. Někdy můžete použít i hadičku, jak na vypouštění akvária. Pokud je příliš úzká, mohla by se ucpat i ta. Někdy ani vypouštění není tím nejlepším postupem, jak uvolnit toaletu. Právě tehdy nastupujte ta nejosvědčenější kombinace, která sestává z pryžových rukavic, zavařovacích sklenic, kbelíku a silného žaludku.

Pokud vám v toaletě nezůstala téměř žádná voda a pouze nečistoty, můžete si být jisti, že toaleta není zcela zahlcena špínou a voda dokáže odtékat. Je to ten lepší případ, který může nastat. Tehdy byste měli nalít do toalety krtka. Je to roztok, který dokáže vyzrát a spolehlivě rozpustit všechno organické.

Silnější než krtek je hydroxid sodný, který má opravdu velkou sílu. Otevřete všechna okna a nechoďte s tváří velmi blízko k otvoru tohoto roztoku. Oblečte se do starého oblečení, abyste si nezničili nic nového, na ústa a nos si uvažte vlhký hadr a na oči si dejte brýle. Nasaďte si gumové rukavice a nasypte louh na špunt. Nalijte něj vařící vodu.

Někdy se stává, že louh se nerozpustí úplně, a proto byste to měli dělat ještě jednou. Tento silný roztok by však už měl pomoci. Někdy se stává, že se tento problém opakuje. Důvodem mohou být najmou staré trubky, které jsou zanesené vodním kamenem. K tomu by měla pomoci kyselina chlorovodíková.

Žádné komentáře

Napsat komentář