Domů Interiér Ložnice Tipy na úplně jiné ložnice než jste zvyklí

Tipy na úplně jiné ložnice než jste zvyklí

Ignorovat ložnici jen proto, že v ní pouze „spíte“, je největší chyba, jakou můžete udělat. Vynovte si ji díky našim tipům.

S francouzským oknem

Postel se výborně kombinuje se skleněným průčelím. V tomto případě je třeba zajistit i dostatečné stínění. Pokud máte ložnici situovanou směrem na východ, je to nejlepší možnost, jak si udělat východ slunce na objednávku tehdy, když máte chuť. Pokud vás budou budit paprsky slunce, uvidíte, jak psychicky poporostete. Zejména v období zimy, kdy je slunce málo. 

Dřevo aktivuje dobrou náladu

Nejlepší výhled z postele je i směrem do lesa. Není to možné? Nevadí, ale váš zrak by neměl jako první ráno kotvit čísla radiobudíku. Snažte se do linie vašich očí po probuzení situovat přírodní materiály. Může to být kožešina, dřevěný stolek, svíčka z přírodního medu. Pozor, ať vás neoklame syntetika. Na první pohled možná vypadají podobně, ale garantujeme, že ranní pohled rozezná energie umělých a přírodních vláken.

Umění

Představte si, jaké krásné je umělecké ztvárnění světa. Definovat samotné umění je složité, ale pravda je taková, že komunikuje s podstatou naší duše. Proto je po probuzení rozhodně hezčí pohled na obraz, fresku nebo na pěkné tvary zušlechtěné lidským duchem než na rozházené šaty. Myslíte na tuto inspiraci.

Středomořský závan

Nejen středomořská strava a klima jsou zdravé. Zeleň patří do okolí postele, například i baldachýn může prospět příjemnějšímu probuzení. Určitě se tento model vyplatí i těm, kteří nemají možnost udělat v ložnici radikální změny směrem k zesvětlení. Středomořské inspirace jsou krásné, zvláště pokud si představíte, že právě takto byste se budily někde u moře.

Příjemné barvy

Někdy se vyplatí zapomenout na to, co je moderní a právě letí. Lehněte si na postel a chvilku se snažte vizualizovat si barvy ve vaší ložnici. Jaké by se vám tam líbily? Tak přesně takovými si je ozdobte. Nemusíte hned vymalovat. Stačí například i polštář, deka, dečka na nočním stolku. Pokud vsadíte na oblíbené barvy, tak vám zpříjemní ležení, spánek i probouzení.

Žádné komentáře

Napsat komentář