Domů Interiér Kuchyně Kuchyň a obývací pokoj

Kuchyň a obývací pokoj

Každému sice vyhovuje něco jiného, ​​ale současné trendy jasně ukazují, že většině sedne více propojení obou prostorů v rámci společenské zóny.

Co je přesvědčilo?

  1. V centru dění: Při vaření nemusíte odbíhat od rodiny, či kamarádů sedících v obýváku do druhé místnosti. Můžete při přípravě jídel sledovat televizor, děti při hře, či komunikovat s návštěvou.
  2. Společenská zóna působí vzdušnější: s tím je často spojen i dostatečný přísun denního světla. Vzájemné otevření předtím dvou samostatných místností přináší pocit většího prostoru. Funkční oddělení může být symbolické, například pomocí kuchyňského ostrůvku, barového pultu nebo jídelním stolem.
  3. Přítomna, ale dobře ukrytá
    Přímé propojení kuchyně s obývákem přineslo nový vzhled samotné kuchyňské sestavě. Dokáže se zamaskovat za běžné obývákové skříňky. Materiálově a barevně sjednocená s ostatním nábytkem působí nanejvýš esteticky. To platí i pro zástěnu v kuchyni. Před klasickými kachličkami zvolte jednolitější podklad jako dekorativní panel z MDF desky nebo vysokotlakého laminátu.

Na co si dát největší pozor?

Jednoznačně na digestoř, aby účinně odsává páru při vaření a s ní spojené pachy. Zároveň má mít co nejnižší hlučnost. Informaci o decibelech si všímejte i u chladničky.

Chcete-li zabránit při větší rodině zvýšenému hluku při zavírání skříněk, zvolte si tichý samodovírací mechanismus dvířek i výsuvů. Ideální bez viditelných úchytů.

kuchyna-obyvacka-1

 

Žádné komentáře

Napsat komentář