Domů Byt 10 Způsobů použití kráječe na vejce

10 Způsobů použití kráječe na vejce

K čemu se používá kráječ vajec?

Kráječ na vejce je nástroj pro přípravu potravin, který se používá k rychlému a rovnoměrnému krájení oloupaných vajec uvařených natvrdo. Kráječ na vejce se skládá z misky s drážkou pro uložení vejce a výklopné desky s dráty nebo čepelemi, které lze zavřít a krájet.

Další možnosti použití:

1. Houby. Nakrájené houby se hodí téměř do všech slaných pokrmů! Rádi je smažíme s cibulí na steaky a dáváme je do většiny těstovinových jídel a hranolků. Hodí se také do salátů a na pizzu.

2. Jahody. Jahody nakrájejte na ovocný salát a na koláč s arašídovým máslem a želé. Doplňte jimi zmrzlinové poháry, koláčky nebo z nich vytvořte jahodové vějíře na ozdobu jakéhokoli dezertu. Vějíře vytvoříte tak, že jahodu nakrájíte od špičatého konce až k vrcholu, ale zastavíte se těsně u listů. Plátky jemně roztlačte od sebe do tvaru vějíře.

3. Čerstvá mozzarella. Pokud je sýr čerstvý, nůž (i hodně ostrý) ho rozbije. Kráječ na vajíčka vám poskytne dokonale rovnoměrné plátky sýra na pizzu nebo salát.

4. Olivy. Zelené i černé olivy se v kráječi na vejce krájejí rovnoměrně. Olivy nakrájené na plátky potřebujete do salátů, na pizzu, tacos, těstoviny, burritos a do řady dalších receptů (např. torta rustica).

5. Avokádo. Plátky avokáda si ráda dávám na sendviče, a to jak teplé, tak studené. Není nad krémové avokádo na grilovaném sýru nebo i na obyčejném šunkovém sendviči.

6. Banány. Díky nakrájeným banánům se banánový koktejl lépe jí, zejména dětem. Jsou také zábavným dezertem, pokud jimi posypete brownies nebo velké sušenky. A pak je tu můj nejoblíbenější dezert z dětství. Moje maminka nakrájela banán na plátky, na ně nasypala malou hrst čokoládových lupínků a miniaturní marshmallow. Pak to celé asi minutu ohřívala v mikrovlnné troubě, dokud se čokoláda a marshmallows nerozpustily a plátky banánu se nerozvařily. Buďte opatrní, protože to bude velmi velmi horké a potřebuje to několik minut vychladnout, než to budete moci jíst.

7. Broskve, švestky a další měkké ovoce. Dokonce i konzervované ovoce, jako jsou hrušky nebo jablka, nakrájíte kráječem na vejce rovnoměrně a čistě. Kiwi a hroznové víno se v kráječi na vejce také snadno a rychle krájí.

8. Máslo. Pokud máte dítě (jako já), které rádo jí máslo lžičkou, možná se vám bude hodit krájet máslo na dokonalé plátky pomocí kráječe na vajíčka. Ne že bych to věděla. Já krájím máslo na placičky na luxusní večeře.

9. Párky v rohlíku. Pokud přidáváte párky k vepřovému masu a kysanému zelí nebo k pečeným fazolím, můžete mít rádi tenké plátky. Kráječ na vajíčka usnadní krájení párku v rohlíku i malému člověku.

10. Kojenecká a dětská výživa. Tenké plátky měkké stravy jsou ideální pro samostatné krmení. Jakákoli z výše uvedených potravin bude pro dítě skvělou svačinkou, zejména pokud plátky smícháte s rozdrcenými grahamovými sušenkami nebo rozdrcenými roztleskávačkami, aby neklouzaly.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.

Žádné komentáře

Napsat komentář