Domů Interiér Dekorace s vášní francouzských žen

Dekorace s vášní francouzských žen

Francouzský dotek v interiéru působí uvolněně a snadno – a má neskutečnou charisma. Tyto dojmy v prostoru však není vůbec snadné vyvolat, zvláště s takovou lehkostí – pokud ovšem nemáte ty správné tipy přímo od půvabných pařížských designérek!

PEČLIVĚ PROMYŠLENÉ AKCENTY

Jak jednoduše osvěžit neutrální tonalitu místnosti? Prostřednictvím odlišné barvy. Jaře nebo léto do interiéru vnesete jediným prvkem, který se barevně odliší – například výrazným dekoračním polštářkem, který oživí čistou společenskou zónu v obývacím pokoji. Tento trik se hodí do prostoru, kde převládají jednoduché barvy a čisté linie.

TIP: Abyste místnost ještě více „francouzsky“ prejasnili, nezapomeňte zde umístit kytici čerstvých květů, částečně sladěnou právě s vybraný akcentem.

KDYŽ DIY, TAK JEDNODUCHÉ

Minimalistická tvorba je přesně to pravé, čemu dávají francouzské ženy přednost. Příkladem je elegance starého konferenčního stolku. Jeho sedřenou desku majitelka bytu v Paříži jednoduše proměnila – použila koženku a lepidlo a plocha tak získala zcela novou podobu – dokonce velmi osobitou, přičemž zůstala zachována čistota a jednoduchost nábytku. Osobitý styl nemusí být komplikovaný.

INVESTUJTE CHYTŘE

Chcete-li vytvořit dokonalý prostor, nezapomeňte investovat chytře. Dopředu si určete celkový rozpočet a rozdělte ho na praktické vybavení, na dekorace a doplňky. Znamená to, že vsadíte na prvky, které z vašeho bytu či domu udělají skutečný domov. Nebojte se vybrat pár detailů, za které budete ochotni zaplatit. Může to být mramorový doplněk, výjimečný designový stolek nebo okázalý krb, které doplní tradiční moderní vybavení.

UKAŽTE TO, CO MÁTE RÁDI

Milujete lodičky nebo gramofonové desky? Ukažte je! Ať už je předmětem vaší lásky cokoliv, osobitost do interiéru dostanete právě jednoduchým gestem – když se nebudete bát vystavit to, co vám dělá radost. Žebřík na oblíbené snové podpatky stěna posetá filmem nebo fotografiemi. Ať je vaše osobnost součástí vašeho domova.

NESPĚCHEJTE

Tajemstvím dekorování podle Francouzek je především láska k dekoracím. Nespěchejte, dejte si načas a výsledky se dostaví. Jedině tak totiž pořídíte doplňky, které si skutečně zamilujete. Neutrácejte za věci, které pro vás nemají kouzlo. Váš domov bude po vzoru Francouzek prosycen láskou a harmonií. A předmětů, kterých si opravdu ceníte.

HRY S BARVAMI

Potřebujete, aby místnost působila větší? Ozvláštněte ji vybranou barevným schématem. Třeba spojení bílé, šedé a žluté slušet každé jedné ze stěn. Ozvláštněte interiér a zároveň ho opticky otevřete. Zmíněné barvy jsou navíc nesmírně elegantní. Francouzský šmrnc bude téměř hmatatelný.

KOBEREC TO ŘEKNE ZA VÁS

Čistý a minimalistický interiér, jehož převládající barvy jsou neutrální, můžete podtrhnout barevným kobercem. Ten do jednolitosti vnese pestrou a hravou energii, zatímco noblesa, vycházející z čistoty místnosti, zůstane plně zachována. Nechte klasiku, aby rozproudila váš domov.

ZRCADLO NESMÍ CHYBĚT

Zrcadla se používají nejen pro vizuálně zvětšení interiéru. Zrcadlo se zlatým rámem navíc může být zajímavou dominantou místnosti – nejen nad krbem. Jiskřivé vyznění, protkané luxusním francouzským dotykem. Tak nějak bude působit místnost, kde tento trik využijete – zázemí bude na první pohled naprosto okouzlující.

UMĚNÍ ANO, ALE LEDABYLE

Obrazy nebo fotografie v rámech. Víte, že když zůstanou ledabyle opřené o zeď, vůbec to nevadí? Podle francouzského stylu toto umístění umění nepůsobí tak formálně, jako tradiční pečlivé rozmístění obrázků po stěnách. Navíc můžete čas od času své oblíbené kousky přeskupit nebo nahradit novými. Nebojte se být ležérní nedbalí. Interiéru tyto vlastnosti sluší!

 

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář