Domů Doporučujeme Druhy kuchyňské podlahy

Druhy kuchyňské podlahy

V kuchyni strávíme někteří z nás nejvíce času, co se vaření a pečení týká. S tím je spojen i nepořádek, který je třeba uklidit co nejefektivněji a jednoduchým způsobem. Nejen proto je však důležité vybrat i správný typ podlahy.

Měla by ladit s ostatním kuchyňským nábytkem i příslušenstvím. Koupě podlahy však závisí i na samotného majitele, finančního rozpočtu a stylu, ve kterém je domácnost zařízena. Kvalitní podlaha by měla být odolná, její údržba jednoduchá, při chůzi příjemná, ne chladná.

Kuchyňských podlah je na trhu skutečně velké množství, různých materiálů i barev. Mezi oblíbené materiály patří kámen, dřevo, linoleum (přírodní materiál), vinyl (syntetická látka) ale i moderní keramické dlaždice.

Za atraktivní, moderní a odolné se považují keramické dlaždice. Tyto se snadno čistí a neškodí jim ani chemikálie používané v kuchyni. Jsou skvělou volbou a navíc jejich univerzální, neutrální barva zapadne do kteréhokoliv stylu kuchyně. Dostupné jsou ale i v jiných barevných provedeních.

Pravé dřevěné kuchyňské podlahy se vyznačují svou krásou, přirozeností i trvanlivostí. Vnášejí teplo, eleganci a vkus do kuchyně. Tento materiál je však finančně docela náročný. Naopak, laminátové podlahy jsou vhodné do domácností s domácími mazlíčky, častým pohybem lidí a jsou levnější alternativou. Mají nejrůznější imitace dřeva, s pevnou a čistou povrchovou úpravou.

Kamenná podlaha je sice krásná ale zároveň i těžká a drahá. Mramor i žula potřebují zvýšenou péči co se skvrn týká. Ideální volbou jsou břidlicové a travertinové podlahy, populární kvůli schopnosti odolávat skvrnám a širokou škálou barevných odstínů.

Typickým výběrem kuchyňské podlahy je linoleum, který je k dispozici v různých barvách, textuře, údržba je opravdu snadná. Stejně i vinylové podlahy mají různé tvary, vzory, barvy a čistí se jednoduše. Vinylová podlaha je vysoce odolná proti mechanickému poškození a zajišťuje tepelnou i zvukovou izolaci v kuchyni.

Základními prvky kuchyňské podlahy jsou tedy praktičnost, estetičnost, odolnost a snadná údržba.

Žádné komentáře

Napsat komentář