Domů Doporučujeme Dům ze San Antonioa, který je šetrný k životnímu prostředí

Dům ze San Antonioa, který je šetrný k životnímu prostředí

Ekologický dům, přezdívaná “Zelená vážka“, je dílem architekta Johna Grabla. Cílem bylo vytvořit luxusní dům, který bude podléhat moderním trendům a zároveň bude velmi snadno udržovatelný ve všech ohledech. Hlavním bodem návrhu bylo udělat dům, který bude mít pevné vazby s přírodou a tak byly pro tvorbu domu využity tradiční techniky, ale i tradiční materiály. Samotný dům se nachází v jedné z nejstarších čtvrtí San Antonia (USA). Bylo nutné udělat kombinaci lehce historického prostředí a ekologického domu, výsledek jistě stojí za to.

1-Exterior-walkway

Exteriér domu vypadá, jako by byl podobný pagodě a to především díky přítomnosti mohutných vzpěr, které vystupují ze země a také díky všudypřítomnému dřevěnému povrchu. Tato struktura je součástí většiny pasivních systémů šetrných k okolnímu prostředí. 67% offsetu se tu dosáhlo díky kombinaci fotovoltaických panelů, LED osvětlení a dešťové vody, která se tu využívá pro opětovné použití. Dům byl původně navržen se zelenou střechou, která bude skvěle ladit k celkovému dřevěnému designu.

Tento projekt byl velmi pečlivě naplánován, aby ochránil i památeční duby, které prostupují přes zelené plochy.

3-Home-pool

Vzdušné otevřené dispozice interiéru jsou spojeny s okolním prostředím velkými okny a zatahovacími skleněnými dveřmi. Je zde snadný přístup k prostorům kolem bazénu, k zavedené zahradě a také k dalším venkovním plochám

4-Modern-home-exterior

5-Hot-tub

Střešní zahrada obsahuje i vířivku, ze které je možné dosáhnout až do korun stromů, které dům obklopují.

6-Outdoor-living-area

9-Modern-living-room

8-Modern-fireplace

7-Open-plan-home1

Čisté siluety moderního interiéru lze sledovat všude. Vše je umocněno dřevem v měděném nádechu.

10-Modern-kitchen-diner

12-Mezzanine

11-Modern-dining-room

Úroveň podlahy se neustále mění, ustoupilo se zde od jednolité plochy a naopak se zvolilo mnoho zábavných překážek ve formě různých můstků a schodů mezi patry. Stoupání a klesání v různých částech domu působí velmi atraktivně a celé prostředí tak nabývá neobyčejného dojmu. Velmi moderně zde působí masivní kovové traverzy, které jsou součástí celkového konceptu, který se skládá z kovových zábradlí, vzpěr a pantů.

13-Exterior-staricase

27-Wood-clad-exterior

24-Garden-room

21-Outdoor-couch

19-Twin-vanity-unit

 

Žádné komentáře

Napsat komentář