Domů Stavba a rekonstrukce Jak natřít bránu

Jak natřít bránu

Přístupová brána do vašeho domu je z kovu. A je vystavena počasí, dešti, sněhu, neúprosnému slunci. Není divu, že se tomu jednou nevyhnete budete muset natřít bránu, pokud chcete, aby vám ještě dlouho sloužila.

Na první pohled jednoduchý úkol. Jak ji však provést správně?

JAK SPRÁVNĚ NATŘÍT BRÁNU: PRVNÍ KROK

Než se pustíte do díla, je klíčové vybrat si správné počasí. Proto si dobře sledujte, co hlásí v předpovědi počasí a pokud se předpokládají deště, raději si na natírání nechte zajít chuť. Pozor, nejen déšť je problém. Takový vítr umí také dobře potrápit. Hlavně vítr je problematický v tom, že všechno svinstvo a špínu vám z chodníku nafouká na čerstvě natřenou bránu. A je to, může vás oficiálně trefit šlak.

DRUHÝ KROK: DOBŘE VŠE VYČISTĚTE

Zapomeňte na to, že najedete se smirkem a začnete vše bez rozmyslu drhnout. Raději si připravte nějaký průmyslový čistit, kartáč a kbelík s vodou a pořádně bránu vydrhněte. Alespoň zjistíte, co je rez a co pouze špína. Také se zbavíte případných mastných fleků, na které by vám i tak nechytla barva.

KROK TŘETÍ: NEŽ ZAČNETE NATÍRAT BRÁNU VŠE DOBŘE ZAKRYJTE

Barva na kov drží jako šlak. Takže pokud jí něco zakapeme, budete se na to dívat ještě velmi dlouho. Proto doporučujeme vše dobře zakrýt krycí fólií. Ušetříte si kopec nervů a zklamání.

KROK ČTVRTÝ: AŽ TEĎ ZAČNETE ODSTRAŇOVAT STARÝ NÁTĚR A REZ

Nezapomeňte na potřebné pracovní pomůcky. Není to bůhvíco, když se vám rez dostane do očí. Pokud budete používat elektrickou brusku, taková opatření jsou namístě. Nechcete přece, aby se bordel z vaší brány dostal do vašich plic. Když už odstraňujete starý nátěr a rez, udělejte to pořádně. I když se vám nepodaří všechen starý nátěr odstranit, udělejte, co se dá.

KROK PÁTÝ: VYPOŘÁDEJTE SE S RZÍ

Hrzda znamená, že začal kov oxidovat. Takže pěkně odstraňte veškerou zoxidovanou vrstvu a ošetřete tato místa starým dobrým odrezovačem.

KROK ŠESTÝ: NATŘÍT BRÁNU NEJPRVE ZÁKLADOVOU BARVOU

Tímto nešetřete. Natřete základovkou bránu i dva tři krát. Každou vrstvu nechte dobře vyschnout – i proto je důležité mít pěkné počasí. Je jedno, co použijete – či sprej, štětec nebo jinou technologii. Dejte si pozor, abyste natřeli všechna místa.

KROK SEDMÝ A POSLEDNÍ: NATŘETE BRÁNU

Nyní přišel čas na finální nátěr. Použijte barvu dle vašeho výběru. Doporučujeme si nechat poradit v malířských potřebách. Určitě se hodí něco trvanlivé as dobrým leskem. Opět platí, že je důležité natřít všechna místa. Kam se nedostanete válečkem, použijte malý štětec. Ale natřete všechno.

Gratulujeme. Pokud jste dodrželi uvedených sedm kroků, máte krásné natřenou bránu, nic jste nezafúľali a přežili jste to ve zdraví. Paráda.

Žádné komentáře

Napsat komentář