Domů Byt Jak rychle uklidit domácnost

Jak rychle uklidit domácnost

Vánoční svátky jsou spojeny s velkým úklidem, který realizujeme v dostatečném předstihu. Pokud naši domácnost máme po celý rok jako ze škatulky, pravděpodobně nám tento typ starostí odpadne. Přesto si potřebujeme v předvánočním shonu najít čas pro realizování pořádku.

Třpytivý povrch

Co tak se zaměřit na plochy, které lze sem-tam obejdeme? Sledování kultovních pohádek na čele se Třemi oříšky pro Popelku patří neodmyslitelně k vánočním svátkům. Přetřete televizor od prachu, aby se třpytil jako z obchodu. Interiér dýchající čistotou nám udělá skvělou náladu. Nezapomeňme vlhkým hadříkem přetřít ani stoly, které jsou vděčnými lapači prachu.

Dobře uložit a najít

Pořádek v domácnosti zaručuje její plynulý chod. Nedopustil, abychom pohotově odložili neuklizené věci na místa, kde na ně zapomeneme. Uznáváme, že domácnost nelze stále držet v tip-top stavu. Když přijde návštěva dříve nebo nás nečekaně přepadne, pozbierajme šatstvo a jiné drobnosti do jednoho koše, který dočasně schováme ve spíži nebo v dolní části skříně.

Válečkem na šatstvo

V příbytku s domácím mazlíčkem funguje úklid na bázi perpetuum mobile. Zkusme si vymyslet triky, jak zbavit sedačku chlupů. Váleček na šatstvo rychle odstraní nežádoucí efekt, když se pes na ní s radostí zahnízdí. Kvůli Drobky nepotřebujeme vybírat vysavač, protože jejich zvládneme posbírat i navlhčeným ubrouskem. Smítka třeba mít pod kontrolou.

Pár minut a hotovo

Několik minut věnovaných pravidelnému řádu nám zachrání hodiny. Čistá domácnost je vizitkou majitele. Vytříbený styl a designové zařízení není všechno. Aby se interiér mohl zaskvět v celé své parádě, včetně překrásné vánoční výzdoby, potřebuje, aby všechny povrchy byly otřela, okna byla bez mrzkého šmouh a podlaha bez zbytečných nečistot.

1097985-img-zena-uklid-byt-domacnost

Žádné komentáře

Napsat komentář