Domů Interiér Koupelny Jak vybrat hydromasážní vanu

Jak vybrat hydromasážní vanu

Intenzivní proudění vody z trysek umístěných na stěnách vany vašemu tělu poskytne dokonalou masáž, kterou si s radostí zopakujete. Pokud přemýšlíte nad pořízením hydromasážní vany, podívejte se na ty nejdůležitější informace pro váš výběr.

Pocit, kdy po náročném dni plném stresu ponoříte unavené tělo do horké vody, je k nezaplacení. A teď si ještě představte, že by vás k tomu vana velmi příjemně masírovala tam, kde je to zrovna potřeba. Líbí se vám taková představa? Hydromasáž odplaví všechny vaše starosti i nahromaděné bolesti. Vyberte si vanu, která vám bude skvěle sloužit.

SESTAVIT, NEBO ROVNOU KOUPIT?

Prvním krokem je rozhodnutí, zda chcete hydromasážní trysky instalovat dodatečně do běžné akrylátové vany, nebo se raději rozhodnete koupit model, který byl s hydromasáží vyroben. V prvním případě riskujete špatné umístění trysek a možné problémy s kvalitou. Montáž systému do běžné vany může být sice levnější, ale rozhodně ne pohodlnější.

Pokud chcete mít klid a jistotu, že hydromasážní vana bude fungovat na jednotku, vyberte si hotový model některého z ověřených výrobců. Na trhu je není vůbec málo. Budete mít k dispozici mnohem větší nabídku. Výhodou je i odborné poradenství ze strany prodejce.

HYDROMASÁŽNÍ SYSTÉM JE KLÍČOVÝ

Hydromasážní systémy se dělí na vodní (hydro) a vzduchové nebo také perličkové (air). První typ masíruje silným proudem vody, součástí systému je vodní čerpadlo. Trysky jsou ve vaně umístěny tak, aby masírovali často namáhané tělesné partie. To bude vyhovovat každému, kdo má za sebou nějaký sportovní či fyzicky náročný výkon. Silný proud vody nádherně prokrví a rozmasíruje bolavé svalstvo.

Vzduchový systém je jemnější, soustředí se více na prokrvení kůže a jeho relaxační účinky se vám budou líbit v momentech, kdy chcete ve vaně opravdu relaxovat. Masáž vzniká díky tlaku vzduchu, který je do vany přiváděn díky kompresoru.

Nevíte, jaký z těchto systémů si vybrat? Naštěstí jsou na trhu vany, které kombinují oba. Vždy si tak můžete vybrat typ masáže, na který právě máte chuť.

POZOR NA HLUK A ČASTÉ NEDOSTATKY

Na komfortu hydromasážní vany se podepisuje nejen použitý systém a její rozměry, ale i hluk při zapnutí trysek. Některé levnější modely dokáží být opravdu hlučné, což při odpočinku ruší. Na úroveň hluku se předem zeptejte prodejce. Stejně tak si před nákupem zobrazte systém ovládání, umístění ovládacího panelu i odtoku vany. Může se jednat o maličkosti, ale v hydromasážních vanách jsou opravdu velké rozdíly a byla by škoda vybrat si takovou, která vám bude po chvilce vadit.

PŘEDEM PLÁNUJTE

O tom, jaké funkce a design bude hydromasážní vana mít, rozhoduje ve velké míře váš rozpočet. Dražší modely mohou mít samostatný ohřev vody či světelné a zvukové efekty. Výběr vany určitě nepodceňujte a předem si ho naplánujte. Ideální je vše rozhodnout minimálně měsíc před datem, kdy chcete vanu do koupelny nainstalovat.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář