Domů Byt Jaká je nejlepší podlaha do obývacího pokoje?

Jaká je nejlepší podlaha do obývacího pokoje?

Při výběru podlahy do obývacího pokoje existuje mnoho možností, od vinylu přes laminát až po koberec, a náš praktický průvodce Vám usnadní výběr té nejlepší podlahy do vašeho obývacího pokoje.

Jaká je nejlepší podlaha do obývacího pokoje?

Nejlepší podlaha pro Váš obývací pokoj musí splňovat tyto tři kategorie:

Hodí se k Vašemu současnému interiéru
Funguje pro oblast s vysokým nebo středním provozem
Vejde se do Vašeho rozpočtu

Možná by bylo dobré zvážit nápady na podlahu v obývacím pokoji společně s Vaším interiérem a nábytkem – jak chcete, aby v prostoru působil? Chcete, aby byla tvrdá nebo měkká pod nohama, pohlcovala hluk, vyhovovala domácím mazlíčkům, měla dlouhou životnost? Pokud si nejste jisti, jakým směrem se vydat, objednejte si jednu z našich praktických bezplatných návštěv u nás v showroomu, kde Vám poradí skuteční odborníci.

Mohlo by hrozit riziko rozlití nebo jiné nehody? Pokud ano, možná by stálo za to uvažovat o laminátové podlaze, případně vinylové, která by nahradila Vaši současnou podlahu v obývacím pokoji, protože se úžasně snadno udržuje a čistí. Různé typy podlah se mohou lišit v nákladech a ujištění, že Vás nečekají žádné neočekávané poplatky, Vám celý proces značně usnadní. Pro lepší představu o nákladech si opět můžete sjednat schůzku v jednom z našich showroomů a promluvit si s jedním z našich odborníků na podlahy.

Koberec

Koberec je navržen tak, aby poskytoval teplo, pohodlí a měkkost pod nohama, a je vždy vynikající volbou pro podlahu v obývacím pokoji. Skvěle pohlcuje zvuk a dokáže zakrýt i nerovnosti podlahy. Koberec se dobře hodí do míst s nízkým provozem, jako jsou obývací pokoje, a je efektivním způsobem, jak vytvořit výrazný styl. Pro rušné rodinné domy a možnost nenáročné údržby zvažte některý z našich vzorů odolných proti skvrnám.

Laminát

Laminátová podlaha je na seznamu nápadů na podlahy do obývacích pokojů na prvním místě. Laminát, který je atraktivní, odolnou a cenově výhodnou alternativou dřevěných podlah, se dodává v různých stylech a povrchových úpravách, které vyhovují jakémukoli vkusu. Dokáže simulovat vzhled tvrdého dřeva, kamene a dlažby, snadno a rychle se pokládá a je vhodný pro použití na většině podlahových ploch.

Vinyl a vinylové dlaždice

Vinyl a vinylové dlaždice jsou vynikající alternativou ke keramickým dlaždicím. Vinyl se dodává v obrovské škále efektů, včetně tvrdého dřeva, dlaždic, mramoru a kamene, v široké škále vzorů a barev. Jsou odolné a cenově dostupné, snadno se pokládají a také udržují. Pro větší měkkost v obývacím pokoji se dobře hodí polstrovaná varianta. Nejvhodnější je pro rovné podlahy a místnosti bez těžkého nábytku. Vinylové dlaždice neboli LVT (jak se často označují) se dodávají v nesčetných fantastických povrchových úpravách a realistických texturách, takže ať už hledáte rustikální efekt dřeva, realistickou povrchovou úpravu dlaždic nebo zdobný viktoriánský vzor, určitě najdete LVT, které se hodí k Vašemu domovu a stylu.

Dlaždice a tvrdé dřevo

Luxusní varianty, jako je dlažba nebo podlaha z pravého dřeva, mohou být o něco dražší, ale ve formálním obývacím pokoji vždy vytvoří „wow“ efekt. Pokud chcete dosáhnout tepla a charakteru tvrdého dřeva, jsou k dispozici i levnější varianty. Dřevěná podlaha je praktickou a na údržbu nenáročnou variantou podlahy z tvrdého dřeva, protože má jednu autentickou vrchní vrstvu, kterou tvoří pravé dřevo, a pod ní více vrstev různých materiálů. Toto inovativní podlahové řešení není tak náchylné ke smršťování nebo kroucení jako masivní dřevo a představuje skvělou alternativu k dřevěným podlahám. Můžete se také rozhodnout pro imitaci dlaždicové nebo dřevěné podlahy v báječně cenově výhodném vinylu nebo laminátu. K dispozici je obrovská škála vzorů dlaždic a dřeva, které vyhoví každé domácnosti a Všem rozpočtům.

Alternativní možnosti

Korek, bambus a přírodní vlákna, jako je juta a sisal, jsou udržitelné a ekologické podlahové krytiny, nebo můžete zvážit gumové dlaždice, které jsou k dispozici v široké škále barev.

Podlahy v obývacím pokoji mohou mít mnoho různých vzhledů a my přicházíme s nápady, o které se s Vámi podělíme! Podívejte se na naše centrum nápadů, kde najdete všechny různé způsoby, jak jsme si představovali podlahy v obývacím pokoji, nebo zjistěte, jak můžete stylizovat podlahy v kuchyni a ložnici. Pokud stále nejste rozhodnuti, naši odborníci na podlahy ve Vašem nejbližším showroomu s Vámi rádi proberou různé možnosti a pošlou Vás domů s několika zajímavými vzorky.

Žádné komentáře

Napsat komentář