Domů Interiér Obývací pokoje Jaký by měl být obývák pro mladého člověka?

Jaký by měl být obývák pro mladého člověka?

Hravý, se špetkou rebelie, praktický, nepříliš drahý, vyladěný na zdravý životní styl, rytmizující se životní energií.

Jako v kavárně

Obývák jako domácí kavárna. Je to cool, trendy a dostatečně hipsterské, aby híkali i návštěvy. Nová generace se nepotřebuje držet tradičního konceptu stěny a sedačky. Barvy útulného podniku dokonale sednou na novodobou obývákové notu.

Tmavé podlahy, černé skříně a zářivé pohovky doplněné světlými barvami zařízení. Namísto křesla vak na sezení i podriemkavanie. Klidně přidejte běžné židle nebo imidžové zafu polštáře k nízkému stolku na odpolední šálek čaje či kávy. Samozřejmě, vyplněné pohankovými bioplevami. Rozzáří pokoj hravým image a skvělými barevnými kombinacemi.

Bar trochu jinak

Na skříňce plné levného alkoholu už není příliš mnoho přitažlivosti. Zajímavější je vystavit několik chutných káv, čajů a netradičního alkoholu. Nepoužitá káva v láhvi je levná a pěkná dekorace, stejně čajový servis. Jde o praktické dekorování užitkovými předměty známé z kuchyně, ale v podobě pochutin a noblesnějších nástrojů zapadne i do mladé obýváku.

Novodobý nábytek

Nejlepší vlastnoručně zhotovený. Pravda je, že rozpočet mladých lidí po odečtení hypotéky přímo inspiruje vzít rozum do hrsti při zařizování. Mnoho doplňků do pokoje lze udělat prakticky na koleně.

Aktuálně jsou „in“ palety opracované do formy stolu, ukotvené dohromady a obšité epedami ve tvaru gauče, opracované kousky pařezy jako taburetky. Fantazii se meze nekladou a industriální prvky včetně žárovky bez stínítka už nepůsobí jako nedostatek, ale designový kousek.

Práce i zábava

Nikdo si už nepotrpí na to, aby práce byla pro něj zábavou jak pro generaci mileniánov. Běžně je součástí obýváků malý pracovní koutek. Stačí menší stolek na práci, který ani nemusí vypadat jako kancelář, spíše multifunkční prostor, kde si na počítači sporadicky podíváte dobrý film.

V obývacím pokoji bývá obvykle intimnější osvětlení, proto je třeba zintenzivnit ho v pracovním prostoru. Zdravé osvětlení vytváří dostatečný jas, aby monitor netahal oči. Hodí se chladnější světlo, které aktivuje bdělost, ale příliš mnoho Kelvina některým způsobuje bolest hlavy. Ideál je proto rozmezí od 2 700 do 4 000 K.

„Gaming zone“

S příchodem her na konzolích se staly počítačové hry součástí mladých od osmnácti let, kteří bydlí bez rodičů. Herní konzole je spratný a přestože dokáže plnohodnotně nahradit i DVD přehrávač, mladší ročníky upřednostní její kombinaci s domácím kinem. Zejména díky propojení pěti reproduktorů se subwooferem zábava s joystickem nabude úplně jinou úroveň.

Pozor na jednu maličkost. Pokud si chcete vychutnat dokonalou herní kulisu, je třeba, aby domácí kino a TV podporovaly funkci ARC, tedy audio return channel. Bez něj by přenos z konzoly přes televizor do reproduktorů v celé místnosti nebyl možný.

Feng šuej v praxi

V době zaměřené na zdravý životní styl je atraktivní přizpůsobit i bydlení směřování zemských a atmosférických sil. Pracovní koutek v obýváku tradičně patří severní části, kde proudí aktivita a kreativita. Severní část je ideální na vodní živly jako fontánky a akvárium. Severovýchod si přímo ptá umístění knihovny.

Jih se spojuje s plamenem, proto pokud chcete svíčky v obývacím pokoji, tato strana je pro romantické duše ideální. Západ patří kovu a dekoracím z nich. Pro nastavení světových stran se hodí buzola nebo kompas.

No v interiéru a zejména v panelácích nemusí pracovat správně. Důvodem jsou potrubí a kov ve stěnách, elektrické vedení a podobně. Všímejte si proto, kde se ručička vychýlí. Například při položení kompasu na zem, případně blízko u zdi.

Na správné určení směrování je třeba měřit v prostoru a udělat více měření, což je vhodné, zejména pokud chcete určit nejen světové strany, ale i správnou orientaci například stěn pyramid, pozici žabek či mincí štěstí.

Tapety

Dávno ztratily nálepku socialistických bytů. Dnes dokonalé splňují nároky moderního člověka. Na jejich aplikaci je však nutná zrcadlově hladká omítka. Pokud máte drsné provedení, řešením, jak se vyhnout demolicím, je instalace tenké plastové nebo dřevěné podkladové plochy, kterou ukotvíte do zdi.

Takto ušetříte stavební práce a tapeta bude držet jako klíště. Motivační citáty, motta slavných či vyznání jsou aktuálně na vrcholu obliby. Tapeta umožňuje snadné přelepení, čímž otevírá možnost rychlých změn. To mladým vyhovuje.

Žádné komentáře

Napsat komentář