Domů Interiér Koupelny Jaký postup zvolit při úklidu koupelny

Jaký postup zvolit při úklidu koupelny

Úklidu kterékoli místnosti v domácnosti musíme věnovat dostatek času. Co se týče koupelny, její úklid bychom si neměli nechávat jen na sobotu. V koupelně trávíme dennodenně hodně času a právě proto bychom jí úklidu měli věnovat minimálně dvě odpoledne přes týden. Jaký postup ale zvolit při úklidu koupelny? Poradíme si.

Odstraňte vlasy

Abyste si usnadnili úklid koupelny, na začátek doporučujeme odstranit všechny vlasy z interiérové dlažby , z vany, z umyvadla, ale i z obkladaček. Myjete zem mopem, určitě se vždy rozčilujete nad tím, že se vám na hadřík zachycuje velké množství vlasů, jejichž odstraňování vám pak zabere příliš mnoho času. Když si však vlasy zametete, popřípadě vysajete z dlažby, ušetříte si spoustu roboty.

Vytáhne všechny koberečky

Po odstranění všech vlasů si srolujte všechny koberečky v koupelně a vyprašte si je. Když třeba, tak i vyperte. Koberečky následně položte na místo, na kterém vám nebudou překážet, nejlépe však na chodbu.

Umyjte dlažbu

Dlažbu a obklad důkladně vymyjte. Nachystejte si vědro, do kterého si dáte teplou vodu s chemickým přípravkem, který používáte iv kuchyni. Přidejte kapku octa a klidně můžete i kapku citrónové šťávy. Umyjte ji důkladně i za pračkou, pod umyvadlem, v okolí toalety.

Pokud máte v koupelně okno, nechte si při mytí otevřenou alespoň větráčků.

Umyjte vanu, sprchový kout a umyvadlo

Na mytí těchto částí koupelny budete potřebovat jednu hadřík, na kterou budete dávat chemikálii a jednu hadr (můžete použít i starou utěrku), kterou budete utírat čistou vodovodní baterii, umyvadlo a sprchový kout. Doporučujeme použít i kartáček na mytí nádobí. Odstraníte ní vodní kámen v okolí vodovodní baterie. Popřípadě si odložte starou zubní kartáček, kterou můžete důkladně vymýt škvírečkou, ale i sprchovou hadici a hlavici.

Vanu, sprchový kout, ale i umyvadlo myjte přípravkem koupeným v drogerii, ale opět si můžete vytvořit přípravek bez použití chemie. Použijte ocet, jedlou sodu, ale i vyšší zmíněnou citrónovou šťávu.

Pokud máte v koupelnu obklad z toho nejlepšího přírodního kamene , jeho údržba nebude až tak náročná jako u ostatních obkladů. Nesmíte však zanedbávat čištění těchto prostor, protože pokud to jednou zanedbáte, koupelnu už nevyčistíte.

Důraz klaďte i na čištění odtoků. Pokud se vám odtok ucpe, pravděpodobně budete potřebovat asistenci partnera. Nezkoušejte to sama, když jste to dosud nedělali.

Když se objeví plíseň

Pokud se vám v škvírečkou začne objevovat plíseň, značí to, že koupelnu dostatečně nečistíte, ale ani nevětrá. Na plíseň zkuste použít peroxid vodíku. Doporučujeme 3% roztok nalít do lahvičky s rozprašovačem a následně postříkat postižená místa. Kromě peroxidu vyzkoušejte i ocet, alkohol, jedlou sodu, bělidlo, nebo čajovníkový olej.

Žádné komentáře

Napsat komentář