Domů Interiér Ložnice Není postel jako postel: Toto jsou 3 důležité věci při jejím výběru

Není postel jako postel: Toto jsou 3 důležité věci při jejím výběru

Pevný rám, přiměřené proporce, vyhovující design. Tři pohledy, na které se upřete při výběru postele.

Běžná výška postele is matrací je 45 až 50 centimetrů, ale pokud jste mladí a zdraví, nemusí překážet ani nižší či položena na podlaze. Své kouzlo mají samozřejmě i stylové výše postele, z nichž se dobře vstává. Určitě je ocení starší lidé. Optimální výška čela od rámu je kolem padesáti centimetrů.

No pokud v posteli rádi čtete či pracujete s notebookem, klidně zvolte vyšší opěrku. Při plánech ložnice vyhraďte manželskému lůžku nejen 160 x 200 či 180 x 200 cm, což je rozměr běžných matrací, ale připočítejte k nim i tloušťku rámu a čela.

Nožičky, ano či ne?

Postel na nožkách působí v místnosti subtilnější. Pod takovými postelemi, jakož i pod modely s čely u hlavy a nohou, se snadno usazuje prach, takže se připravte na pravidelnou údržbu. K jejich přednostem patří lepší odvětrání matrace. Pokud se obáváte rozeklané postele, upřednostněte model s pevnými čely a bočnicemi až po podlahu, který je na tento nedostatek nejméně náchylný. Pevnost rámu však závisí i na kvalitě použitého kování a materiálu. Kovové spoje obecně drží lépe ve dřevě, proto kvalitní masivní postele vydrží déle ve srovnání s konstrukcí z MDF desky.

Úložný prostor

V menších bytech upřednostněte postel s možností ukládání. Myslete na to, že zásuvky potřebují manipulační prostor nutný na vysouvání. Úspornější jsou výklopné mechanismy. Ve srovnání s výsuvy nabízejí zpravidla více úložného místa při stejném rozměru rámu. Výklopný lamelový rošt pro prkennou rámovou konstrukci vyberte podle toho, zda plánujete pořídit dva matrace, nebo jeden společný.

Oblečená

Čalouněná postel se prosazuje stále více, za říká vizuální i reálná měkkost. Pokud však trpíte alergií na prach či roztoče, zvolte postel s koženým potahem nebo čalounění zcela vzdejte. Jste přívržencem širších postelových okrajů?

Zkušenosti říkají, že o takovou konstrukci se člověk při ukládání ke spánku častěji udeří, přičemž právě čalounění tento nedostatek eliminuje. Velká přednost, která i opticky evokuje pohodlí, je měkké čelo. Pokud má navíc adekvátní sklon, dá se o něj příjemně opřít a dobře využívat při čtení.

Nemusíte se bát ani údržby takové postele, je podobná jako u sedačkách. Víte, že namísto čalounění existují návleky, které lze odejmout a prát? No tento na první pohled praktický prvek má i výraznou nevýhodu oproti pevnému čalounění. Má obvykle nižší životnost a zejména po opětovném navlečení na postel se nedá zcela dokonale napnout.

Žádné komentáře

Napsat komentář