Domů Interiér Dětské pokoje Patrová postel, jak si vybrat tu správnou

Patrová postel, jak si vybrat tu správnou

Patrová postel jak vybrat tu správnou? Tuto postel využijete hlavně při dvou malých dětech a dětského pokoje menších rozměrů. Ušetří Vám místo pokoje, které mohou vaše děti využít na jiné aktivity a vytváří pouto mezi sourozenci, které přetrvá navždy.

Náš trh nabízí mnoho typů patrových postelí, ale jak si vybrat tu správnou? Co musí mít kvalitní patrové postele? Nejdůležitější je bezpečnost. Všechny děti jsou neposedné, rádi lezou a postel jim vytváří přímo ideální podmínky pro jejich vrtošivý povahu přímo v jejich světě, před spaním jsou to ještě prezentace svých schopnosti před svým sourozencům. Takže postel musí být hlavně kvalitního materiálu, pevné konstrukce a kvalitními spoji.

Postele z kovu výhody a nevýhody

Na jedné straně výhoda pevné konstrukce s pevnými spoji, které je třeba při spojování opatřit vhodnou podložkou, aby postele nevrzaly. Na druhé straně nevýhoda s pocitu, že kov působí v dětském pokoji dost chladným dojmem a povrchová úprava, resp .. barvy postelí jsou dost fádní a nepříliš vhodné do dětského pokoje. Kovová postel je vyrobena z trubek svařováním a vytváří někdy nebezpečný prostor pro dítě, které rádo strká někde hlavičku, ale problém může být při jejím vytažení.

Postele ze dřeva

Dřevo je přírodní materiál, pěkně vypadá a také voní. Výrobci v této době používají pro povrchovou úpravu laky, které jsou stále a nejsou zdraví škodlivé. Postele se velmi dobře udržují a proto patrová postel ze dřeva je vhodná do dětských pokojů. Nevýhodou je trochu spoj mezi jednotlivými prvky, proto doporučujeme spoje překontrolovat, popřípadě použít do spoje zpevňovací netěkavé lepidlo na dřevo.

Postele z laminované dřevotřísky

Při tomto materiálu je největší riziko na spojích, nakolik dřevotříska je materiál, u něhož dochází k častějšímu rozpadnutí lepeného jádra při více namáhaných spojích a patrová postel je dost namáhána. Pokud se tento problém eliminuje, dřevotříska je materiál, který se dobře ošetřuje, je zde velká variabilita barev.

Úložný prostor

Praktické využití prostoru pod postelí je na uložení hraček pro děti, nebo slouží jako prostor pro uložení peřin a polštářů, klasický peřináč ..

Patrová postel skládací

Praktickým a variabilním řešením je skládací patrová postel, kterou můžete dočasně využít jako palandu a po čase z ní udělat dvě samostatné postele. Vhodným a často používaným materiálem na tento typ postelí je smrk nebo borovice.

Bezpečná patrová postel tedy musí mít – zábrany na horním bočním čele postele, žebřík pevně ukotvený o konstrukci, obroušené všechny ostré hrany, pevné spoje konstrukce, zdraví nezávadnou povrchovou úpravu, kvalitní a pevné rošty.

Žádné komentáře

Napsat komentář