Domů Zahrada Pokud nestihnete na podzim tyto věci, shnije vám živý plot i keře

Pokud nestihnete na podzim tyto věci, shnije vám živý plot i keře

Pokud chcete mít na jaře krásnou zahradu, je třeba udělat na podzim nejedno opatření. Pokud je zapomenete, hrozí vám dokonce, že vám keře shnijí!

Vezměte nůžky a prostříhejte keře

Podzim je přesně čas, kdy si mají podstřihávat vlasy po náročném létě nejen ženy, ale je třeba, prostříhat i keře. Právě tehdy, když zežloutnou, uvidíte, jak se stonky postupně ohýbají k zemi. Děje se to z důvodu, že se plní semínky, které je tíží směrem dolů. Když tento jev zaznamenáte, je čas je ostříhat.

¼ velikosti

Sice platí, že každý typ keře vyžaduje jinou péči, a tedy i jinou výšku ostříhání, obecně platí i pravidlo, že keře mohou zkracovat na ¼ jejich velikosti. A ještě jedna věc je důležitá při stříhání keřů, a tou jsou nůžky. Nestříhejte jejich čímkoliv, co doma najdete. Jděte do zahradnictví a požádejte si přesně takové, jaké potřebujete, protože na každý účel se hodí jiné nůžky. Jen pro příklad existují motorové, kovadlinkové, jednoruční, ruční, dvojbřité, ale i pákové nůžky. Hotová věda!

Na podzim mi vždy živý plot shnije!

Pamatujte, že se zkracují pouze listnaté živé ploty, a to tak, že nebudete vytvářet holá místa. Důvod je sice pouze estetická stránka, ale nechcete přece, aby plot vypadal celou zimu holo a neupraveně. Tato místa totiž zarostou až opět na jaře.

Faktem zůstává, že všechny listy ze živého plotu máte odstranit, aby mohl absolutně nerušeně dýchat. Chcete-li předejít hnilobnému procesu, právě podzim je roční období, ve kterém byste měli své živé ploty proříznout naposledy.

Žádné komentáře

Napsat komentář