Domů Byt Protiskluzové a voděodolné vinylové podlahy IVC Spirit-novinka pro rok 2020

Protiskluzové a voděodolné vinylové podlahy IVC Spirit-novinka pro rok 2020

Bytová přestavba je velký oříšek i pro otrlé architekty, zejména pokud rekonstruujete prostory, ve kterých dřív bydlela generace před vámi. Nejen, že v těchto nemovitostech najdete zastaralé stavební materiály snadno podléhající vlhkosti či zkáze, velký problém představují neúměrně vysoké nebo nízké stropy a špatně odizolované základy budovy. V takovém případě je třeba zvolit podlahový materiál, který je velmi pevný, bez problému odolá i nižším teplotám či vlhkosti, samozřejmě mu ale nesmí nic chybět ani po estetické stránce. Jedním z optimálních řešení pro takové případy mohou být právě vinylové krytiny IVC Spirit.

Uspokojí všechny vaše bytové potřeby

Hlavní výhodou nové generace vrstvených vinylových podlah je jejich měkkost a dlouhá životnost. Měkčená akustická podložka je pokrytá polyuretanovou pěnou, která změkčuje došlap a příjemně hřeje. Dalším pozitivem PUR je vysoká odolnosti proti bakteriím a plísním, což jsou jedni z největších škůdců podlah. Samotná nášlapná vrstva o tloušťce 0,3 mm pak chrání krytinu před vodou, skvrnami a mechanickým poškozením. Svrchní vrstva je zároveň protiskluzná, což je rozhodující zejména při umístění těchto podlah do kuchyní i koupelen. Za zmínku stojí také velmi snadná údržba, která dělá z krytin IVC Spirit skvělé kandidáty do každého bytu.

Okouzlující přírodní imitace přírodního dřeva

Ekonomičtější provedení vinylu rozhodně neubírá podlahám IVC Spirit na kráse. Vybrat si můžete hned ze čtyř motivů, z nichž každý je nabízen v klasické lepené variantě (tloušťky 2,25mm) nebo v moderním provedení, opatřeném systémem Spirit Click, umožňujícím rychlou pokládku zasouváním jednotlivých dílců (o šířce 4,5mm) do zámkových spojů.

Béžový dub (Beige Oak) představuje univerzální variantu pokládky do obývacích prostor, pracoven či ložnic, a to zejména pokud máte rádi antický retro styl. Nepravidelné suky v dřevěném vzorování dodají živost a nádech světlejšímu i tmavšímu dřevěnému nábytku a vytváří unikátní jednolité obrazce, navozující pocit pohodlí a uvolněnosti.

Hnědý dub (Brown Oak) je oproti jiným dekorům poměrně dravý a tvořivý. Podporuje unavenou mysl a rozjasňuje nejen společenské prostory, ale také do šeda laděné kuchyně či chodby. Skvěle sympatizuje zejména v kontrastu jemných krémových tónů.

Šedý dub (Grey Oak) patří mezi zástupce vinylových podlah, hodících se převážně do barevnějších interiérů. Světlejší odstíny dřeva zmírňují divoké pastelové kontury a skvěle si rozumí s přírodními kolority zelené či žluté. Díky jeho všestrannosti lze tento typ podlahy uplatnit zejména v menších bytech, protože opticky zvětšuje místnosti s vyššími stropy.

Bílý dub (White Oak) je jednoduše nepostradatelný ve všech moderních bytech. Jeho nepravidelná kresba s jemnějšími linkami skvěle dokresluje svěží romantickou atmosféru a evokuje pocit domácí pohody. Bílý dub uplatníte zejména pokud máte rádi jednoduchost a eleganci.

Více na: www.podlahy-spirit.cz

 

Žádné komentáře

Napsat komentář