Domů Interiér Reproduktory ladící s interiérem bytu, i duše

Reproduktory ladící s interiérem bytu, i duše

Jste audiofil? U nás najdete pár skvělých tipů na dlouhé podzimní večery pro vaši vášeň, paní hudbu.

Náš první tip je něco pro ty, kteří si rádi vychutnávají svou oblíbenou muziku s pořádným zvukem, ať už sami, v romantické dvojici, nebo s přáteli na pořádné párty. Řeč je o kvalitních reproduktorech značek, které mají ten nejlepší zvuk. 

Kdysi si na jejich výběru dali záležet zejména muži, ale dnes není výjimkou, pokud je nakupují příslušnice něžného pohlaví pro své polovičky.

Sonus faber Sonetto

Tak jako u dříve uvedených kolekcích (Principia, Chameleon, Venere, Olympica či Homage Tradition), i Sonetto obsahuje podlahové a centrální reproduktory, i regálovky. Přináší až osm modelů, včetně nástěnného reproduktoru Sonetto Wall.

Třípásmové sloupy Sonetto VIII, Sonetto V a Sonetto III doplňují dvoupásmové regálovky Sonetto II a Sonetto I, centrální reproduktory Sonetto Center II a Sonetto Center I (vyšší číslo představuje větší reprosoustavu) a dvoupásmový nástěnný reproduktor Sonetto Wall. Ten je použitelný v stereo sestavě, i jako prostorový reproduktor v rámci domácího kina, podobně jako regálovky. Pro ně je určen originální stojan Sonetto s antivibračními podlahovými hroty. Kolekce Sonetto osloví nejen tradičně kvalitním provedením a výborným zvukem, ale také příjemnou cenou.

Bowers & Wilkins 600 Series

Šestá generace 600 Series znamená výborný poměr ceny a výkonu, proto si získala velkou popularitu. Nabídku třípásmových sloupových reproduktorů reprezentuje jen jeden model – 603, který nahrazuje předchozí sloupy 683 a 684. Vybrat si však můžete i z dvojice dvoupásmových regáloviek 606 a 607, určených i k instalaci na stojan a domácí kino doplní centr HTM6 a tři aktivní subwoofery. Skvělé parametry dosahují reproduktory díky použití nejmodernějších technologií B & W a preciznímu zpracování. 

McIntosh XRT2.1K – silák zpoza oceánu

Ikonická značka audiofilských produktů McIntosh nemá v nabídce mnoho reproduktorů, ale XRT2.1K reprezentuje práci elity akustického inženýrství. Je to reprosoustava a to v tom nejhlubším smyslu tohoto označení.  

Systém, poskytující prostorovou reprodukci zvuku s neobvykle hlubokou zvukovou scénou (frekvenční odezva dosahuje neuvěřitelných 12 Hz až 45 kHz) je vysoký 2 metry a má hmotnost 220 kg. To samo o sobě naznačí, že kabinet je nadupaný pořádnou nadílkou technologie. 

Levý a pravý reproduktor používají spolu 81 měničů! Zahrnuje to 6ks 8 „basových měničů, 2ks 6,5“ nízkofrekvenčních středotónový, 28ks 2 „měničů pro horní pásmo středů a 45ks ¾“ tweeterů pro prakticky bezkonkurenční reprodukci zvuku.   

Čtyřpásmové reprosystémy XRT2.1K produkují ten nejdokonalejší zvuk napříč celým akustickým spektrem slyšitelným pro lidské uši ai daleko za jeho hranicemi na obou stranách.

Kromě toho Američané si vypomohli s designovým studiem od Sonus Faber v rámci skupiny McIntosh Group a vytvořili tak produkt který se hodí i do našich interiérů designově.

McIntosh MT2 a stará klasika v novém hávu

Zklamaní nebudou ani milovníci vinylových desek. V 21. století (už opět) vůbec neplatí, že gramofony vyšly z módy. Právě naopak, po delším ústupu se před několika lety znovu vrátili na masový trh a gramodesky zažívají boom. Prodej hudby na vinylových nosičích na rozdíl od CD kontinuálně roste. Různé designy a druhy gramofonů is aktivními reproduktory najdete za přijatelné ceny.

Gramofon McIntosh MT2 kombinuje nejnovější technologie a vyspělý elektronický a mechanický design, který přináší vynikající výkon a přesné přehrávání. MT2 přehrává oba druhy záznamů 33 1/3 a 45 ot / min. Stejnosměrný motor napájen externím stabilizovaným zdrojem je zcela oddělen od šasi a izoluje vaše záznamy od jakéhokoliv mechanického rušení. Nežádoucí vibrace pomáhá absorbovat robustní podstavec s rezonance optimalizovanou základnou z vysoce lisovaného dřeva s černým lakovaným povrchem s akrylovými deskami umístěnými nahoře a uprostřed.  

Zpod talíře a vnějších okrajů soklu vychází jemná zelená záře typická pro McIntosh komponenty, která dokresluje rafinovanou atmosféry značky.

MoFi potěší vaše desky, i uši

Uvedení značky MoFi na trh ma dva aspekty – gramofony UltraDeck a StudioDeck, které jsou úplnou novinkou a LP desky, které tato společnost produkuje již dlouhá léta. Nyní tedy můžete mít od stejného výrobce obě. Toto řešení vám nabídne málokterý výrobce, ale MoFi je Gramofonový specialista. Jeho portfolio sestává kromě gramofonů z kvalitních přenosek a gramofónnych předzesilovačů.

Slovo „Ultra“ je synonymem filozofie zvukových laboratoří Mobile Fidelity. Představuje extrémní snahu po dosažení nejvyšší úrovně reprodukce nahraného zvuku a poskytnout milovníkům hudby zkušenosti poslechu původního záznamu u nich doma. UltraDeck vám poskytne věrný zvukový obraz toho, co je v drážkách desek.

Označení „Studio“ v názvu dalšího modelu gramofonu MoFi naznačuje spojení softwaru a hardwaru společnosti MoFi. Přestože jde o produkt vstupní úrovně, StudioDeck dodává za příznivou cenu vysoce kalibrovaný zvuk. StudioDeck navržen ve spolupráci s jedněmi z nejlepších světových designérů zvuku, nabízí neuvěřitelnou vynalézavost a technologickou úroveň, jaké jsou obvykle vyhrazeny pro mnohem dražší produkty.

Žádné komentáře

Napsat komentář