Domů Doporučujeme Samonivelační stěrky

Samonivelační stěrky

Mohu použít cement pro samonivelaci?

Samonivelační beton je druh cementové směsi, která vypadá a funguje podobně jako tradiční beton. Na rozdíl od betonu však materiál mnohem snadněji teče a rychleji tuhne. Samonivelační beton smíchaný s vodou se čerpá nebo nalévá a poté se rovnoměrně rozprostírá pomocí hrablí.

Jak zastavím stékání samonivelační hmoty?

Postavte bariéru ve dveřích: Vytvořte bariéru ve dveřích pomocí dřevěných pruhů. Ujistěte se, že jste utěsnili dřevo k podlaze silikonem, stejně jako oblast, kde se dřevěný pás setkává s expanzní pěnou. Tím se zastaví proudění tekuté vyrovnávací hmoty z jedné místnosti do druhé.

Jak hluboko můžete použít samonivelátor?

Vhodné pro použití na většinu běžných podkladů, jako jsou pískové/cementové potěry nebo beton. Má vysokou tekutost, takže je ideální pro vyhlazování. Lze jej pokládat až do hloubky 6 mm.

Jaký je nejlevnější způsob vyrovnání betonové podlahy?

Existují samonivelační nátěry určené k vyplnění mezer a prasklin. Můžete také zkusit použít vinylové podlahové dlaždice, aby byl přechod pozvolnější. Pravděpodobně nejjednodušší (a nejlevnější) by bylo pořídit si velký diamantový brusný kotouč a zkosit ret.

Co se stane, když do samonivelačního betonu přidáte příliš mnoho vody?

Příliš mnoho vody ve směsi potěru bude znamenat, že dojde ke zvýšenému smrštění a tím i většímu riziku praskání a může vám zůstat slabší potěr. Mokrý potěr ztíží dosažení dobrého povrchu a kvůli vysokému obsahu vody můžete skončit s prachem na povrchu.

Jaký je nejjednodušší způsob vyrovnání betonové podlahy?

Nejjednodušší způsob je použít samonivelační hmotu, nazývanou také tekutý podlahový podklad nebo podlahový resurfacer, v úsecích vodorovně řezaných kolejnic. Materiál vytéká jako hustý sirup, poté ztvrdne do hladkého, dokonale rovného povrchu, někdy za méně než hodinu.

Žádné komentáře

Napsat komentář