Domů Doporučujeme Sláva minimalismu – a v kuchyni dvojnásob!

Sláva minimalismu – a v kuchyni dvojnásob!

Jistě budou souhlasit i ti, pro které není vaření největší životní vášní, že hezká  a dobře vybavená kuchyně je základem pěkného domova. Designéři to vědí už dávno, a proto věnují kuchyním patřičnou pozornost. Dnes se podívejme na několik úchvatných nápadů v duchu minimalismu. Co je hlavní předností takových konceptů? Elegantní linie, spousta nenápadných úložných prostor, moderní design, půvab jednoduchosti –  dokonalá syntéza estetických a funkčních prvků.

Nic složitého, jasný a jednoduchý design. Malý pult s barem a dostatek prostoru pro vaření nebo posezení se šálkem kávy. Červené nástěnné regály jsou sofistikovaným výkřikem originality.

grey-wood-floor

red-barstools

V kuchyni ale koncept nekončí a dál přechází do prostor obývacího pokoje, který jednoznačně tíhne k přiznané jednoduchosti a eleganci.

low-modern-sofa (1)

To, co vypadá jako futuristické svítidlo, je ve skutečnosti  vzduchotechnika pro varnou desku. V této černobílé kuchyni jde o dokonalý soulad formy  s funkčností.

mirrored-light-fixture

creative-wall-painting

Prostorná zásuvka pojme mnoho užitečných pomůcek  pro přípravu jídla nebo večírku s přáteli. Vše po ruce a přitom skryté.

5

Šeříková barva se může zdát na první pohled lehce šokující, ale dodává prostoru hravost a příjemnou atmosféru. Perfektně ladí s nábytkem a ostatním vybavením. Útulný jídelní kout je ideální pro menší rodiny.

sunken-kitchen-area

white-kitchen-island

A tak to dopadne, když máte k dispozici opravdu hodně prostoru, a přesto toužíte po minimalismu. Výbojná rozpínavost této kuchyně je sexy a představuje sen nejednoho gurmána.

apartment-views

delicate-white-chairs

Že se do kuchyně zen příliš nehodí? Omyl! Tady máte dokonalý příklad zen konceptu – krystalická jednoduchost a volně proudící energie. Čisté linie, silný prvek dřeva a harmonie zasáhly i tak praktickou část obývacího prostoru, jakou je kuchyně.

huge-sunny-kitchen

elevated-dining-area

Žádné komentáře

Napsat komentář