Domů Byt 5 Jednoduchých kroků k nádherné stěně galerie

5 Jednoduchých kroků k nádherné stěně galerie

  1. NEPRACUJTE

„Řím nebyl postaven za den,“ říká Mariam Naficy, zakladatelka společnosti Minted. „A totéž platí o stěně galerie.“ Sbírání vyžaduje čas, zvláště pokud máte cit pro drahé umění. Mezitím můžete stavět na dílech, která již vlastníte, a používat jako výplně levné tisky.

 

  1. MĚŇTE VELIKOSTI

Rozmanitost je zajímavá, takže nezapomeňte zahrnout kousky velké a malé, vysoké a nízké. A nepřehlížejte orientaci – kombinace horizontálních a vertikálních možností udrží oko v záběru, radí odborník.

 

  1. UDĚLEJTE TO PROFESIONÁLNÍ

Kromě zobrazení smysluplných uměleckých děl – například něčeho, co jste si vyzvedli na dovolené – začleňte do své galerie rodinné fotografie. Vyhněte se však standardní póze, kdy se všichni jen usmívají do fotoaparátu, a místo toho vybírejte snímky, které jsou upřímné a umělecké.

 

  1. VYBERTE SI PALETU

Mějte na paměti barevné schéma. Vyberte si kousek s výraznou charakteristickou barvou a pak najděte další, které mají stejný odstín jemnějším způsobem. Je také důležité vyvážit světlo a tmu, i když vás přitahuje jedno přes druhé.

 

  1. MÍCHEJTE STARÉ A NOVÉ

Pro vzhled sbírky spárujte moderní a vintage kousky. Mariam navrhuje jít ještě o krok dále: „Pokud máte současné médium, jako je fotografie, zarámujte ji něčím vintage. A pokud máte staré médium, jako je olejomalba, postavte to do modernějšího rámu.“

Žádné komentáře

Napsat komentář