Domů Byt 5 typů osvětlení koupelny

5 typů osvětlení koupelny

Koupelna je jednou z mála místností v domácnosti, která vyžaduje kvalitní, dobře navržené osvětlení. Od nanášení make-upu a úpravy vlasů až po koupání a kontrolu, jak vypadáte – ostré a přesné osvětlení je vždy na prvním místě.

Efektivní osvětlení koupelny je ve skutečnosti několik typů světel sladěných do systému. Protože neexistuje jediný univerzální typ koupelnového osvětlení, které by vyhovovalo všem potřebám, obvykle tento systém poskytuje kombinace tří nebo čtyř samostatných svítidel.

Koupelnové stropní světlo

Koupelnové stropní svítidlo je svítidlo nebo série svítidel umístěných ve stropě koupelny, obvykle uprostřed. Stropní svítidla poskytují celkové osvětlení koupelny. Obecné osvětlení se obvykle ovládá spínačem u dveří. Stropní svítidlo vám pomůže orientovat se, když vstoupíte do koupelny, a navíc poskytuje osvětlení pozadí pro úkoly u zrcadla a pultu. Málokdy je stropní svítidlo jediným zdrojem světla v koupelně.

Nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla se montují v párech, jedno na každé straně zrcadla a obvykle nad umyvadlem v koupelně. Svítidla se montují přímo na stěnu a blízko ní. Stínidla blokují část nebo veškeré světlo, aby svítilo do očí uživatele, když se dívá do zrcadla.

Nástěnná světla poskytují vynikající zdroj osvětlení, protože dodávají obličeji slabé stíny. To vytváří lepší pocit rozměru než světla namířená přímo na obličej uživatele.

Vzhledem k tomu, že svítidla jsou obvykle umístěna v úrovni hlavy nebo o něco výše, jsou viditelnější než jiné typy koupelnového osvětlení. Tato viditelnost dává majitelům domů možnost vybrat si nástěnná svítidla s atraktivními odstíny, takže se světla stanou stylovými prvky.

Koupelnová toaletní svítidla

Koupelnová svítidla jsou obvykle skupina dvou nebo více světel umístěných přímo nad zrcadlem v koupelně. Tato skupina světel je obvykle na stejném elektrickém okruhu, ovládaná stejným vypínačem světla.

Pokud lze nějaký typ koupelnového osvětlení považovat za tahouna koupelny, je to právě toaletní světlo. Některé koupelny se spoléhají pouze na toaletní svítidlo pro všechny potřeby osvětlení, zatímco jiné koupelny mohou používat jak stropní, tak i toaletní svítidlo.

Díky své poloze nad koupelnovým umyvadlem nebo pultem jsou koupelnová svítidla dobrá při osvětlení pracovní desky a umyvadla. Dávejte si však pozor na kosmetická svítidla bez dostatečného zastínění, protože mohou v očích uživatele svítit příliš jasně.

Většina dnešních koupelen je předem vybavena pro toaletní svítidla. Pokud světlo ještě není nainstalované, měla by na tomto místě být elektrická skříň s živým, vypínačem ovládaným. Instalace koupelnového toaletního svítidla je snadná: obvykle se světlo montuje přímo na elektrickou krabici pomocí skrytých nebo ozdobných šroubů.

Lustr do koupelny

Lustry jsou jen zřídka nezbytností v jakékoliv místnosti, natož v koupelně – ale zvažte, jakou fantastickou parádu dělají. Lustry jsou efektní a zábavné a vždy trochu dekadentní. Když je lustr nad vaší vanou, máte pocit, jako byste se ubytovali v pětihvězdičkovém hotelu.

Strop vaší koupelny musí být alespoň 10 stop vysoký a pokud možno vyšší, aby se do něj vešel lustr. Pokud nemáte neobvykle velkou koupelnu, snažte se svůj lustr ponechat na menší straně, abyste udrželi všechny designové prvky v proporcích.

Koupelnová zapuštěná svítidla

Vestavná svítidla jsou oblíbená v celém domě pro svou schopnost osvětlit místnosti a přitom zůstat stranou, buď zapuštěná, nebo zapuštěná do stropu. Zapuštěná světla se instalují do otvorů vyříznutých do stropu; dráty jsou vedeny stropem pro vzájemné propojení více zapuštěných svítidel.

Velkou výhodou instalace zapuštěných svítidel do koupelny je úspora místa. Zejména malé koupelny mohou těžit ze zapuštěného světla nebo dvou umístěných po obvodu místnosti. Zapuštěná světla budou vždy fungovat jako obecné osvětlení, protože vysoký úhel poskytuje špatné osvětlení, když stojíte u dřezu nebo desky.

Zapuštěná svítidla jsou často umístěna podél obvodu místnosti více než ve středu koupelny. Ale pokud je koupelna dostatečně velká, může mít zapuštěná světla i uprostřed.

Kde koupit svítidla do koupelny

Našli jsme pro Vás největší výběr koupelnových svítidel, nechte se s radostí inspirovat.

Žádné komentáře

Napsat komentář