Domů Interiér Koupelny Dekorativní obklady v koupelně

Dekorativní obklady v koupelně

Je pouze na vás, zda chcete stěny koupelny zařídit nudně nebo dáte přednost dekorativním obkladem a originalitě. Inspirujte se několika praktickými tipy a aktuálními trendy.

Vybrat obklady do koupelny není vůbec jednoduchý úkol. Je to zcela pochopitelné, protože na obklady budete dívat opravdu dlouho. Nelze je bez větší investice jen tak vyměnit. Právě to je ten důvod, proč se při jejich výběru zaměřit na vzhled . Barevně zajímavé obklady, atypické tvary a netradiční povrchové úpravy se hlásí o slovo.

KONEC NUDNÝCH KOUPELEN

Pokud si představíte pod spojením koupelnové obklady stěny v jednotné barvě a malé formáty, je čas se probudit a nasát nové trendy. Už dávno neplatí, že do malých koupelen patří pouze obklady menších rozměrů. Velkorozměrové obklady prostor oživí , jsou jednoduché na údržbu a nezřídka mohou nabídnout opravdu jedinečný vzhled.

Někteří lidé přece jen preferují méně výrazné řešení. Velkoformátové dekorativní obklady mohou být umístěny pouze na jednu stěnu v koupelně. Přinesou do prostoru něco nového, ale zároveň nebudou působit zbytečně rušivě. Vsaďte na speciálně upravený povrch, květinové motivy a živé barvy .

DEKORATIVNÍ OBKLÁDAČKY A JEJICH EFEKTY

Krok vedle neuděláte, pokud se rozhodnete pro zdobení uprostřed jedné obkladačky nebo uprostřed sestavy obkladaček. Čisté motivy působí velmi vkusně. Zajímavým prvkem koupelny, kterou budete milovat, se s radostí stane mozaika ze čtvercových obkladaček menších rozměrů.

Mezi horké trendy se dostávají 3D efekty a kontrastní prvky . Zeď koupelny může na pohled vytvářet zajímavý optický klam. Navíc vše vynikne vedle hladké glazury. To však neznamená, že si nabídka zvlněných, drážkovaných zda stočených povrchů nezaslouží pozornost.

V případě menší koupelny si dejte pozor na to, aby efekt zbytečně neubíral místo. Tmavé barvy, malé rozměry dlaždic a velmi členité motivy se do malých koupelen opravdu nehodí. Stejně tak snižuje opticky strop obkladový pás v úrovni koupelnového zařízení a nábytku. Pokud chcete naopak koupelnu na pohled zvětšit, zaostřete na povrchy s metalickými odlesky a leskem . V první řadě prostor opticky rozšiřují av druhém působit opravdu úchvatně.

KONEC NUDNÝCH KOUPELEN

Plánujete rekonstrukci koupelny? Nebo celkově řešíte nové bydlení? V každém případě je čas najít odvahu. Obklady jen v jednom barevném odstínu vyměňte za dekorativní obklady s dobrým nápadem . Jejich cena se vůbec nemusí vyšplhat do závratných výšin. Z obkladaček dokážete vytvořit velmi zajímavé motivy a obrazce, čímž vaše koupelna dostane něco opravdu unikátního. Samostatnou kapitolou jsou pak skleněné obklady, u kterých můžete v případě lesklého lakovaného skla vybírat ze široké škály barev. Možnostem se tak meze skutečně nekladou a vše záleží jen na tom, zda opustíte zaběhnuté koleje a rozhodnete se do koupelny pozvat nový směr.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář