Domů Interiér Koupelny Sušička na prádlo, její výhody a nevýhody

Sušička na prádlo, její výhody a nevýhody

Čas letních dovolených je již bohužel za námi, největší hory prádla jsou tak zlikvidovány, ale prát a sušit se musí neustále, nejen to zašpiněné oblečení z dovolených. Praní na valše z dob našich babiček už nám díky automatickým pračkám nehrozí. O sušení se postará prádelní šňůra na balkoně. Zbývá jen vyžehlit.

Ale co když nevlastníte terasu ani balkon ao prádelnu v bytě se dělíte s dalšími nájemníky? Pak je na čase zvážit nákup sušičky na prádlo. Výhody pořízení převažují nad několika málo nevýhodami, jak se dočtete dále v článku.

VÝHODY SUŠENÍ PRÁDLA V SUŠIČCE

Jako největší benefit sušičky vidíme v její úspoře času. Přehodíte prádlo z pračky do sušičky, pokud nemáte spotřebič 2v1, počkáte necelé dvě hodiny a je hotovo. Můžete prádlo začít žehlit nebo si ji rovnou vzít na sebe.

Plusem sušičky je i její nízká spotřeba energie. Rozhodně vám díky moderním technologiím a inovacím nehrozí přehnaná částka na účtu za energie. Opět se ale vyplatí sledovat třídu spotřebiče na energetickém štítku, kterým musí být každý spotřebič opatřen. Nejlepší sušičky jsou označeny písmenem A + a více, nejhorší pak písmenem G.

V sušičce prádla můžete usušit téměř všechno. Nemusíte tak sledovat, zda je oblečení zhotovené z vlny, saténu nebo běžné bavlny. Sušička je šetrná a zachází s jednotlivými textilními vlákny jemně. Obecně je prádlo vytažená ze sušičky velmi jemná a měkčí, než kdybyste ji vyvěsili na balkoně. Je to dáno nastavením programu ve spotřebiči. Proces sušení se zastaví ve chvíli, kdy vlhkost prádla dosáhne optimální hodnoty. To se vám na sluníčku nemůže podařit.

Díky jemnému zacházení s tkaninou vám tak prádlo déle vydrží. Ale hlavně je příjemnější na dotyk a samotné nošení. To docení zejména alergici a lidé s citlivou pokožkou. Navíc sušička zbavuje oblečení zápachu. Nemusíte tak sahat ani po aviváži, která se stává téměř nezbytnou při praní prádla v pračce.

NEVÝHODY SUŠENÍ PRÁDLA V SUŠIČCE

Největší nevýhodou sušičky jsou její rozměry. Zejména pokud bydlíte v bytě s klasickou malou panelákovou koupelnou, můžete řešit problém, jak sem naskládáte sušičku is pračkou. Jedním z řešení tohoto problému je pořízení pračky, která obsahuje sušicí program. Tento typ automatické pračky je samozřejmě dražší a také spotřebovává více vody, než když zakoupíte samostatnou sušičku.

Pokud nechcete kupovat speciální pračku a bojujete o každý cm v koupelně, pak můžete zvážit nákup tzv. spojovacího rámu na pračku a sušičku. Tento rám je možné doobjednat jak pro pračku se sušičkou s kapacitou 8 kg, tak i pro tu 6 kg.

Další z nevýhod sušičky je její poměrně vysoká pořizovací cena. Hovoříme především o kondenzačních sušičkách. Pokud chcete levnější varianta, tak se v obchodech dívejte po tzv. ventilačních sušičkách.

Ačkoli sušička je šetrná ke tkaninám, jak jsme zmiňovali mezi její plusy, špatným zacházením může dojít k poškození sušené prádla. Možná se vám někdo stěžoval, že se mu sušením prádla ve spotřebiči daný kousek textilie spral. Obvykle je problém ve špatném používání sušičky. Proto je velmi důležité řídit se informacemi uvedenými na oblečení. Zde jsou napsány instrukce, zda vůbec textilie patří do sušičky.

Žádné komentáře

Napsat komentář