Domů Interiér Kuchyně Do kuchyňského ostrůvku se vyplatí investovat

Do kuchyňského ostrůvku se vyplatí investovat

Kuchyňské ostrůvky jsou nejen módním trendům. Spojuje se v nich funkcionalita i design. A pokud máte malou kuchyň, potřebujete ostrůvek o to víc.

Funkcionalita i design

Kuchyňské ostrůvky jsou nejen módním trendům. Spojuje se v nich funkcionalita i design. Neměli byste na to zapomínat, když kuchyni plánujete i ve chvíli, kdy se rozhodnete už do zařízené kuchyně tento kus nábytku doplnit. Kuchyňský ostrůvek může posloužit jako místo, kde si dáte snídani či večeři s partnerem, zároveň je to místo, kde můžete připravovat pokrmy a poslouží i jako odkládací prostor.

Jeho velikost může být skutečně jen na šířku dvou židlí, které k němu postavíte, více netřeba. Umístěte ho do prostoru tak, abyste mohli kolem pohybovat, pokud nemáte prostor okolo celého ostrůvku, umístěte ho na jedno stabilní místo. V mini kuchyních můžete zkombinovat kuchyňský ostrůvek s dřezem.

Náš tip:  hledejte dřez, který je možné zakrýt deskou, například tou na krájení. Perfektní způsob jak využít tento, jinak hluchý prostor. Do prostoru pod pracovní deskou ostrůvku zabudujte stojany nebo police. Vznikne šikovné místo pro skladování lahví, vína či kuchyňského náčiní.

Může být i na kolečkách

Nezapomínejte, že kuchyňský ostrůvek nemusí být připojen k lince. Můžete ho dokonce přesouvat prostorem dle potřeby – například přidáním koleček s brzdou. Pokud bude mobilní, lze jej použít i jako servírovací stolek na párty či při grilování na terase.

Náš tip:  V malé kuchyni se do kuchyňského ostrůvku vyplatí investovat a dát si ho vyrobit na míru. Co byste řekli na dodatečnou pracovní vysouvací desku? Nebo sklápěcí koncept?

Žádné komentáře

Napsat komentář