Domů Zahrada Bazény Horké tipy, jak se rychle zchladit

Horké tipy, jak se rychle zchladit

Letní počasí se již začíná projevovat v plné síle, avšak celé dusné léto je teprve před námi. Jak si zcela jednoduše můžeme svou zahradu vybavit osvěžujícími „vodními atrakcemi“ tak, abychom spolu s našimi nejbližšími čelily spalujícímu slunci a dotěrným tropickým teplotám? A abychom se nejen zbavili únavy z horka, ale abychom si i užili vodní „bláznění“ s dětmi či krásné romantické chvíle ve dvou? Protože ne každý si může dovolit koupání na své zahradě v luxusním, do země zapuštěném bazénu, přinášíme několik tipů na skvělé osvěžení za „pár korun“.

Bazény, které zvládnete zprovoznit velmi rychle

Nejjednodušší cestu ke koupání v bazénu představují nadzemní samonosné bazény nafukovací či rámové. Jejich ceny začínají již na 49 € (v případě nafukovacího bazénu s průměrem 3,05 metru a hloubce 0,76 metru).

Z množství typů a rozměrů těchto bazénů si určitě vyberete ten, který je pro vás a vaši zahradu nejlepší. Velkou výhodou těchto bazénů je to, že si můžete dopřát vodní radovánky ihned, jak si bazén pořídíte. Jejich instalace je totiž jednoduchá, zvládne ji každý, na zprovoznění bazénu nepotřebujete vůbec žádné nářadí. Nafukovací bazény prostě jen nafouknete, napustíte vodou … a hned se koupete. Rámové bazény sestavíte pomocí rychlospojek, napustíte vodou a také můžete okamžitě do vody.

Další výbornou alternativou jsou nadzemní bazény z hlubokotažného ocelového plechu. Jejich instalaci je možné zvládnout v průběhu jediného dne. Jde o bazény s pevnou robustní konstrukcí a vnitřní fólií.

Jejich výhodou je (kromě dlouhé životnosti) i to, že je můžete částečně nebo úplně zapustit do země. Dají se také zapustit do svahu. Na trhu jsou v různých objemech, velikostech av kruhovém či oválném provedení. Cenově jsou skutečně velmi dostupné – těleso bazénu z hlubokotažného ocelového plechu s průměrem 3,6 metru a hloubkou 1,07 metru se prodává za 226 €. Finální podobu bazénu si můžete dotvořit podle svého – například i díky výběru takové vnitřní fólie, jejíž design se vám nejvíce líbí.

Jednoduché, ekologické a oblíbené řešení: solární sprcha

Solární sprchy se v posledních letech na Slovensku stávají doslova hitem. Představují totiž praktické, ekologické a nijak finančně náročné řešení, jak se jednoduše a příjemně osvěžit během horkých letních dnů.

Tělo sprchy je vlastně zásobník, ve kterém se voda ohřívá sluncem – tedy zdarma. Na slovenském trhu jsou i solární sprchy s takovým propracovaným moderním designem, že se stanou klenotem každé zahrady.

Relaxace v nafukovací vířivce

Povznášející bublinková koupel v nafukovací vířivce namasíruje a zároveň příjemně uvolní – proto si získává stále více příznivců všech generací. Nafukovací vířivku (můžete ji mít za cenu nižší než 550 €) je možné umístit na zahradu nebo třeba pod pergolu.

Nafukovací vířivky slouží na komplexní regeneraci těla i duše. Jejich integrovaný výkonný ohřev vám umožní upravovat si teplotu vody podle vašich přání, a to až do teploty 40 stupňů Celsia.

Žádné komentáře

Napsat komentář