Domů Interiér Kuchyně Jak vybrat barvu a materiál kuchyňské linky

Jak vybrat barvu a materiál kuchyňské linky

Výběr barvy a materiálu je přísně individuální záležitost každého jednotlivce. Avšak pokud se neumíte rozhodnout, po jaké variantě sáhnout, můžete se inspirovat různými katalogy nebo dát na radu odborníka z kuchyňského studia. Kuchyňská linka se obvykle kupuje na více než jeden rok.

Je možné, že ji budete používat i deset let. Proto byste si měli rozmyslet, zda vás extravagantní nebo příliš nápadné barvy, či vzory časem neomrzí. Pokud toužíte po bílé kuchyňské lince , měli byste si uvědomit, že je třeba pravidelně udržovat čistou. Na bílém nebo příliš tmavém barevném podkladu je vidět každé zrníčko prachu.

Barvu kuchyně byste měli sladit spolu s podlahou. Pokud máte kuchyň spojenou s obývákem, je třeba zvážit všechny barevné prvky. Měli bychom je sladit tak, abychom vytvořili jeden celek. Vytvoří se tak prostor, kde se budeme cítit příjemně.

Pokud bychom v kuchyni použili příliš mnoho různých barev a vzorů, mohlo by to způsobit disharmonii a v kuchyni bychom se cítili nekomfortně.

Pokud jste kreativní a máte dostatek času, můžete si jednobarevnou kuchyňskou linku ozdobit podle své vůle. Využít můžete speciální tapety, ze kterých si můžete dát vyrobit různé ozdobné vzory.

Pokud toužíte po dřevěné kuchyni, měli byste se připravit na její vyšší cenu oproti laminátovým linkám. Kvalitní dřevo má dlouhou životnost a velkou estetickou hodnotu. O dřevo je třeba se pravidelně starat. Odborníci doporučují alespoň dvakrát ročně dřevěnou kuchyňskou linku ošetři speciálním přípravkem na dřevo.

Při výběru kuchyňské linky je třeba zvážit i budoucí uspořádání zásuvek, směr otevírání dvířek, umístění kuchyňského dřezu. Výběr materiálu kuchyňské linky je důležitý iv případě, že chcete umístit vestavné spotřebiče. Laminát, dřevo, dýha snášejí teploty odlišně.

Při kuchyňské lince není důležitý jen materiál a barva, ale i lesk. Někteří lidé upřednostňují matné provedení a jiní lesklé. Musíme souhlasit, že lesklé kuchyňské linky působí velmi moderně a luxusně. V tomto případě je třeba lesklou kuchyňskou linku pravidelně udržovat.

Dřevěné kuchyně působí jemně a měkce, vytvářejí útulný prostor. Jak jsme již zmínili, vyžadují pravidelnou péči. Kuchyně z umělého kamene jsou stále oblíbenější. Oproti nákupu přírodního kamene je kuchyň z umělého kamene levnější volbou. Ale v žádném případě není méně atraktivnější. Díky speciálnímu zpracování umělého kamene, není porézní a v tomto materiály se neusazují bakterie.

Obecně platí, že pokud využíváme v kuchyni množství betonu, kameni, kovu a tmavých prvků, může na nás kuchyň působit až příliš sterilně a chladně. Je jen na vás po jak typu kuchyně sáhnete.

 

1 komentář

Napsat komentář