Domů Byt Jak vybrat nejlepší termosku na kávu – faktory, které je třeba zvážit

Jak vybrat nejlepší termosku na kávu – faktory, které je třeba zvážit

Šálek kávy je pro mnoho lidí oblíbeným začátkem dne. Pokud je káva studená nebo není čerstvě uvařená, může to zkazit ráno. Pokud rádi pijete kávu na cestách, měli byste zvážit pořízení termosky na kávu. Kvalitní termoska udrží Vaši kávu horkou a čerstvou po delší dobu. Výsledkem je horký nápoj, který je lahodný ještě několik hodin po uvaření.

Termosky se vyrábějí v mnoha různých velikostech, tvarech a barvách. Vybrat tu správnou může být složité.

Vytvořili jsme seznam faktorů, které je třeba při nákupu termosky zvážit.

Průvodce nákupem termosky na kávu

Typ použité izolace může mít vliv na to, jak dobře se nápoje udrží teplé nebo studené. Potřebujete dobrý podtlak, abyste zajistili, že teplo neunikne konvekcí vzduchu. Termoska musí mít reflexní podšívku, která zabrání úniku tepla, a její víko musí být pevně uchyceno, aby se zabránilo vnikání nebo odchodu vzduchu.

Vakuová izolační technologie je nejúčinnější při udržování nápojů teplých a studených po delší dobu. To také znamená, že termoska zabrání tomu, aby se venku hromadila kondenzace, která může později způsobit nepříjemnosti při úklidu.

  1. Velikost a kapacita:

Prvním krokem při nákupu termosky je rozhodnout se, jakou velikost potřebujete. I když si můžete koupit větší hrnky, nejsou praktické pro dojíždění do práce nebo chození po městě. Velký však budete potřebovat, pokud jej chcete používat na rodinné výlety v přírodě.

  1. Zadržování tepla:

Pomohlo by, kdybyste měli termosku, která udrží nápoje teplé nebo studené alespoň 4 až 6 hodin.

  1. Materiál:

Mnoho výrobců vyrábí termosky z oceli nebo nerezové oceli. Oba materiály jsou odolné a vydrží zkoušku časem. Špičkové termosky používají dvoustěnnou vakuovou technologii, která účinně udržuje nápoje horké nebo studené.

Některé značky nabízejí doživotní záruku, což svědčí o jejich důvěře v její trvanlivost.

Existují i levnější varianty vyrobené z plastu, skla nebo cínu. Plast však není nejlepší volbou. Může snadno prasknout a nedokáže účinně udržet teplo.

Materiál musí zůstat chladný, pokud je naplněn horkými nápoji, a neměl by se potit, pokud je naplněn studenými nápoji.

  1. Víko:

Termosky mají šroubovací nebo odklápěcí víčka. Obě jsou účinné při uzavírání nádoby, ale šroubovací verze jsou bezpečnější a odolnější.

Ujistěte se, že víko snadno nespadne. Mělo by se snadno čistit a nesmí protékat (což je případ korkových zátek). Vrchní část, která zároveň slouží jako hrnek, by měla být vyrobena ze stejného materiálu a měla by udržovat teplo.

  1. Příslušenství:

Některé termosky jsou vybaveny dalšími funkcemi, které Vám usnadní život. Hledejte příslušenství, jako je pouzdro na přenášení, popruh na držení nebo baňka na jídlo, které se hodí k hlavní termosce.

Existují termosky s tlačítkovým otevíráním víka a víka, která slouží jako dvojité šálky na kávu. Ti, kteří dbají na čistotu, mohou vybírat značky s uzamykacím systémem proti vylití a nepřilnavým povrchem.

  1. Čištění:

Termosky na kávu se díky svému tvaru podobnému láhvi obtížně drhnou a myjí. Termosky je třeba čistit alespoň jednou týdně. Zabráníte tak hromadění odolných zbytků kávy, které se později mnohem hůře odstraňují. Také zabrání množení škodlivých bakterií.

K čištění jsou nejvhodnější termosky se širokým hrdlem. Můžete také najít termosky, které lze mýt v myčce nádobí. Termoska musí být snadno rozebíratelná, aby bylo možné všechny části řádně vyčistit.

  1. Design:

Termosky se vyrábějí v mnoha různých stylech. Jednoduchý design může být nejlepší pro lidi, kterým nezáleží na tom, jak jejich nádoba na nápoj vypadá. Vakuové termosky z nerezové oceli s elegantním designem však mohou vypadat skvěle na pracovním stole nebo při nošení do práce.

  1. Přenosnost:

Zvažte, k čemu jej budete používat a kolik kávy chcete uchovávat teplé nebo studené. Pokud například chcete hrnek na cesty do práce, pravděpodobně budete chtít spíše střední cestovní hrnek než plnohodnotnou konvici. Cestovní hrnky se skvěle hodí do držáků na nápoje v autě, zatímco některé větší džbány zvládnou uskladnění v kancelářské lednici.

Před nákupem termosky si promyslete, kde ji budete používat. Pokud cestujete po městě, může Vám cestovní hrnek vyhovovat. Ti, kteří jsou aktivnější, by si měli vybrat hrnek vybavený držadlem spíše než otevřený hrnek. Správná velikost je zásadní pro to, aby byla termoska přenosná.

Pokud plánujete vzít si termosku na kempování nebo pěší túru, zvolte kompaktní a lehkou termosku. Měla by se dát snadno uchopit nebo držet.

  1. Cena:

Při nákupu termosky na kávu si vyberte takovou, která odpovídá Vašemu rozpočtu, ale nezanedbávejte kvalitu. Hledejte renomovanou značku s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Mezi cenou a trvanlivostí obvykle existuje kompromis. Ale vysoká cenovka nezaručuje skvělý výrobek.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.

Žádné komentáře

Napsat komentář