Domů Interiér Domácí pracovny Kancelářské osvětlení

Kancelářské osvětlení

Kancelář by měla vytvářet pohodlné pracovní a hlavně produktivní prostředí. Proto v ní osvětlení hraje hlavní roli. Společnosti vyžadují různou světelnou techniku ​​no design osvětlení musí následovat základní pravidlo atraktivity a praktičnosti.

Kanceláře ředitele

Vedoucí ředitelé a manažeři zdobí své kanceláře zdobeným, kvalitním a drahým nábytkem, uměleckými díly ale i soukromými fotkami. Nechybí samozřejmě špičková technika. Aby si nenamáhali zrak u počítače a papíry, osvětlení je důležité. A tedy bodová světla by neměly oslňovat jejich plochu.

Administrativní kanceláře

Osvětlení v účetních a administrativních kancelářích má poskytovat jasnou viditelnost bez odlesků na počítačích. Kabinky a sdílené kanceláře vyžadují dodatečné osvětlení, které tím pádem vytvoří iluzi soukromého prostoru. Zmenší tak stres spojený s dělením kabinky s kolegovcami.

Zasedací místnosti

V těchto místnostech se obvykle publikum vysoce soustředí při dívání na bílou tabuli nebo promítací plátno na konci místnosti. Světlo musí správně osvětlit stůl pro takové setkání, ale na druhé straně nesmí působit rušivě při audio / vizuální prezentaci přednášejícího. V takovém případě je výhodné ztlumit světlo s použitím přepínače světel.

Odpočívárny a obědové místnosti

Uvolněná a příjemná atmosféra motivuje lidi obědvat v práci a nemusí spěchat do restaurace a zpět. Na to je však třeba vestavěné kuchyňské a skříňkové osvětlení bez oslepujícího světélkování.

Haly, předsíně a čekárny

Využívají se zde stropní LED žárovky s nízkým napětím a ve větších halách někde i lustry. Tvoří tak i zajímavý dekorativní prvek. Světelný projektanti mohou vytvořit umělecké osvětlení, čímž oživí kanceláře a zpříjemní tak práci všech zaměstnanců. Předtím by však měly nutně posoudit povahu a činnost instituce.

Žádné komentáře

Napsat komentář