Domů Doporučujeme Moderní práce mexické architektury

Moderní práce mexické architektury

Tento skvostný projekt vytvořila Carrillo Arquitectos, jedná se o soukromý dům nacházející se v rezidenční čtvrti Yucatan, v Mexiku. Celý dům byl navržen takovým způsobem, aby podporoval svobodu a odvrátil se od vnitřních i venkovních stereotypů. Všechny prvky domu jsou takové, aby byly zcela užitečné a ideální v každém směru. Hranice exteriéru a interiéru zde byly zbořeny zavedením mnoha inovací, mezi které patří liliový rybníček, který zaujímá roh salonku, ale i zahrady a tím překlenuje mezeru mezi chráněnými obytnými prostory.

2-Modern-architecture

3-Contemporary-architecture

Neobvyklá zahrada byla vytvořena v rámci několika platforem v oblasti, kde je obklopena prosklenými stěnami domu. Dva stromy se tyčí přímo mezi vzpěrami domu a tím posilují harmonický dojem spojení exteriéru a interiéru.

4-Contemporary-garden

5-Deck-garden

6-External-feature-brick-wall

Směs přírodních kamenů, ze kterých je stěna domu vytvořená, dodává celému místu zvláštní rustikální charakter.

7-Contemporary-home

8-Contemporary-home-exterior

9-Home-security-gates

10-Interior-pond

Po příchodu do interiéru příroda nekončí, naopak, na každém kroku lze zaregistrovat její přítomnost. Celá tato podívaná je doplněna živým slunečním světlem, které sem proudí přímo ze světlíků ve stropě. Interiér v sobě kombinuje především kamenné a dřevěné materiály.

11-Indoor-pond

12-Twin-basins

Koupelna je zde velmi luxusní, dbalo se zde rovněž na přírodní design a tak je uživatel ze všech stran obklopen přírodním dřevem, do kterého jsou zasazena světla. Jedná se o celou paletu zemitých tónů, které zde vytvářejí velmi příjemné prostředí.

13-Modern-stairwell

Dokonce i prostory pod schody umožňují shlédnout střípky přírody. Je zde skalka, která je velmi měkce osvětlena LED světly. Vytvořilo se tak zákoutí s teplým světlem a jemnými stíny.

14-Rustic-bathroom-decor

Pro toaletu byl zvolen čistě kamenný design, každá místnost tak skýtá pohled na jiné provedení.

15-Open-plan-home

Je zde kladen důraz na vzdušnost a otevřenost ve všech prostorech budovy.

16-Modern-bathroom

18-Square-dining-suite

17-Luxury-home-interior

19-Modern-living-room-decor

20-Courtyard-garden

Žádné komentáře

Napsat komentář