Domů Byt Obklady, které hned nezevšední

Obklady, které hned nezevšední

Jak moc záleží na zvoleném obkladu? Poměrně hodně, protože on v první řadě udává styl místnosti, v níž je použitý. Stačí, když změníte barvu a hned bude prostor působit jinak. Bílá a černá jsou obě elegantní, modrá působí chladivě, červená poněkud agresivněji. Přírodní tóny hnědé a béžové zvláště v lesklém provedení můžeme vnímat jako exkluzivní a stejně tak i místnosti, které budou zdobit.

Důležitá součást interiéru i exteriéru

Obklad je něco jako šaty. A o nich se říká, že dělají člověka. Obklad dá zase vyniknout tomu, čím je prostor důležitý. Současná doba přináší nové vzory i použité formáty. Interiéru i exteriéru kraluje minimalismus, jež jde s vhodně zvoleným obkladem lehce dosáhnout. Do módy jdou obklady s dezénem imitace kamene, která v sobě snoubí krásu přírodního vzhledu a výhodu použitého materiálu. Chcete mít koupelnu zajímavou a hodně trendy? Pak kombinujte kamenný obklad zahraničních značek Inalco, Margres nebo Wallstone s betonovými sanitárními doplňky.

Velkoformátový obklad do chodeb i koupelen

Prostor chodby můžete vylepšit velkoformátovým obkladem některé stěny. Možná jste ho již někde viděli a zaujala vás absence spár a perfektní vzhled s nádechem luxusu. Velké formáty obkladů pracují s minimem spojů, čímž je spojena vyšší hygieničnost plochy. Ta se totiž lépe udržuje v čistotě, když právě ve spárách se usazuje nejvíce špíny. Nepochybně právě velkoformátový obklad v jednobarevných vzorech značky Laminam vám opticky místnost zvětší. Nebojte se ho tedy použít klidně i na chodbě, v kanceláři stejně jako v hale. Obklady totiž nejsou pouze záležitostí koupelny.

3D obklady zatočí s nudou

Pryč s jednotvárností, jako by volaly 3D obklady italské značky Atlas Concorde. A je to pravda. Stačí se na ně podívat, a hned se svět okolo vás roztančí díky motivům květin, vlnek, vloček. Chcete-li, aby 3D obklady v prostoru vynikly, použijte je na větší plochu. A nemusí to být právě v koupelně, kde díky nim a minimem dalších doplňků vytvoříte příjemný, minimalistický prostor. Zajímavě se budou vyjímat také v obývacím pokoji nebo kdekoliv na jiném místě v bytě, kde chcete vytvořit detail, jenž ihned upoutá návštěvníkovu pozornost. Je zřejmé, že italští designéři si s 3D obklady opravdu vyhráli a předložili zákazníkům třešničku na dortu, jež na trhu doposud chyběla.

Luxus na dosah díky mramorovým obkladům

Mramor jako obkladový materiál byl oblíbený už v antice. A stále se s ním počítá. Doba se sice změnila a dnes žijeme ve světě internetu, cit pro estetiku však zůstal stejný. Mramor stále působí v místnosti důstojným a vysoce estetickým dojmem. Koupelně dodá nadčasový ráz, který hned tak nezevšední. Mramorové obklady od přední italské značky Atlas Concorde v sérii Marvel, Marvel Pro či Marvel Stone zkrášlí nejen privátní, ale také komerční prostory či rezidenční sídla. Je vidět, že Atlas Concorde své práci rozumí a ví, co se zákazníkům líbí.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář