Domů Doporučujeme Sprchové baterie jako nezbytná součást sprchového koutu

Sprchové baterie jako nezbytná součást sprchového koutu

Sprchové baterie naleznou své uplatnění zejména ve sprchových koutech. Do vaší koupelny chtějte skutečně kvalitní sprchovou baterii a nenechte se nachytat levnými bateriemi s nízkou životností. V čem je sprchová baterie jiná oproti té vanové? Prozraďme si vlastnosti této baterie, a jaké typy seženete v obchodech a e-shopech.

Jaké můžete pořídit druhy sprchové baterie?

Do své koupelny můžete instalovat dva druhy sprchové baterie: nástěnnou nebo podomítkovou. Ve vaší koupelně se neztratí ani baterie s přepínačem, která má tu výhodu, že ji můžete přepínat mezi hlavovou a ruční sprchou. Pokud chcete výrazně šetřit vodu a energie, upřednostněte termostatické baterie. Nebudete muset usměrňovat teplotu vody, neboť si ji přednastavíte na požadovanou teplotu.

Nástěnné sprchové baterie na obklady

Nástěnné sprchové baterie se instalují, jak už název napovídá, na stěnu. Před výběrem nástěnné baterie přeměřte rozteč trubek a podle toho zvolte nástěnnou baterii s roztečí 100 mm nebo 150 mm. Tyto baterie ještě můžeme rozdělit na baterie, které se připevňují na stěnu, a baterie, které se z části zabudují pod omítku. Zatímco první typ se hodí do klasických koupelen, druhý typ je vhodný do moderních a rekonstruovaných koupelen.

Podomítkové sprchové baterie pod obklady

Podomítkové sprchové baterie nenarušují celkový vzhled místnosti, neboť jsou schované pod obklady. Tyto baterie jsou charakteristické tím, že se jejich tělo a rozvodové části zabudují do stěny. Podomítkové baterie preferují zejména mladí lidé, kteří sledují nejnovější trendy v bydlení. Své neodmyslitelné místo mají v luxusních a elegantních koupelnách.

Sprchová baterie není to samé jako vanová baterie

Víte, jaký je rozdíl mezi vanovou a sprchovou baterií? Zatímco sprchová baterie slouží pouze k ovládání sprchy, vanová baterie může obsahovat přepínač k použití baterie na sprchování i napouštění vany. Většina sprchových baterií tento přepínač nemá a směřuje vodu pouze do sprchové hadice. Své uplatnění proto nalézá ve sprchových koutech, v nichž nepotřebujeme přepínat mezi sprchovou hadicí a napouštěním.

Ravak – specialista na vodovodní baterie

Zvažujete, od jakého výrobce zakoupíte sprchovou baterii? Specialistou nejen na sprchové baterie je největší výrobce koupelnového vybavení v Česku – Ravak. Tento výrobce nachází řešení jak pro malé, tak pro velké koupelny. Všem svým stálým i novým zákazníkům přináší široký sortiment vodovodních baterií, sanity, koupelnového nábytku a dalších doplňků.

Výběr sprchové baterie neponechávejte na poslední chvíli. Rozmyslete si, jakou chcete baterii ještě před rekonstrukcí nebo výstavbou koupelny. V neposlední řadě popřemýšlejte, zda dáte přednost kohoutkové či pákové sprchové baterii. V prodejnách a e-shopech je opravdu z čeho vybírat!

Žádné komentáře

Napsat komentář