Domů Byt Při výběru bytového koberce si dejte záležet

Při výběru bytového koberce si dejte záležet

Bytové koberce zateplí každý interiér a stávají se pomyslnou třešničkou na jeho vzhledu. Vyberte si do své domácnosti ty pravé bytové koberce, které budou reprezentovat váš vkus, a bude se vám po nich příjemně chodit. Neponechávejte jejich výběr náhodě a mějte na paměti některé jejich vlastnosti.

Proč si pořídit bytový koberec?

Bytové koberce mají různou hustotu a výšku vlasu. Pár věcí ale mají společné: zútulní každou místnost, izolují teplo, tlumí hluk a pomáhají definovat celkový styl místnosti. Při výběru zohledněte nejen svůj vkus, ale zvolte i správný odstín, vzor, strukturu a rozměr. Zaměřte se na materiál a rozmyslete se, zda chcete koberce z rostlinných vláken nebo vyrobený z polypropylenu či polyamidu. Požadujte kvalitní koberce, neboť takové se neprošlapou a snesou větší zátěž.

Proč si pořídit bytový koberec?

Jaký koberec se hodí do ložnice nebo obýváku?

Do každé místnosti se hodí trochu jiný typ koberce. Do dětského pokoje položte odolný koberec s nízkým vlasem, který se dobře udržuje, a nezachytávají se do jeho nitra nečistoty. V ložnici oceníte hebký koberec s hustým a vysokým vlasem a do obývacího pokoje kusový koberec s jemnými vzory. V chodbě a jiných frekventovaných částí bytu najde uplatnění zátěžový koberec.

Extra tip na bytový koberec

Pokud hledáte bytové koberce s extra dlouhým vlasem a ve vaší oblíbené barevné variantě, pořiďte si koberce Heartbreaker. Působí luxusním dojmem a hodí se na všechny podlahové krytiny. Krásně vyniknou na plovoucí podlaze v ložnici, obývacím pokoji nebo pracovně. Šíře těchto koberců je 4 metry a hmotnost vlasu činí 1 800 g / m2. Tyto koberce jsou nesmírně žádané a nadělají mnoho parády i u vás doma!

Výběr koberce neuspěchejte

Vzhled koberce hraje důležitou roli. V módě jsou momentálně bytové koberce v přírodních a zemitých tónech, které v nás vyvolávají pozitivní pocity. Barevné koberce však také nezatracujte, neboť oživí každý „mdlý“ prostor. Barva a vzor koberce by měly odpovídat celkovému rázu místnosti a ladit s ostatním bytovým textilem a sedací soupravou. Obecně se špatně kombinují koberce se vzory. Pokud pro to nemáte cit, obraťte se na bytového designéra.

Kvalitní koberce od prověřených prodejců

V současné době zakoupíte v obchodech a e-shopech kvalitní koberce, které zvládnou i zatížení nábytkem, přejezdy kancelářskou židlí a každodenní hraní dětí. Nemusíte se bát, že by byly zdravotně závadné. Při správné údržbě je mohou mít v místnosti i alergici a astmatici. Koberce sice v sobě zadržují alergeny a roztoče, ale na rozdíl od plovoucí podlahy dvojnásobně snižují koncentraci jemného, polétavého prachu.

Koberce můžete kdykoliv vyměnit za nové

Vpusťte bytové koberce do své domácnosti, neboť mají více výhod než nevýhod. Investice do koberců je nenáročná a vydrží vám jako nové několik let. Snadno se udržují a kdykoliv je můžete obměnit bez nutnosti zásahu do interiéru. Poskytnou vám vysoký pocit komfortu a zamezují víření prachu v okolí dýchacích cest. Nezapomeňte před jejich koupí změřit minimální a maximální možné rozměry, abyste nekoupili nevhodnou velikost koberce. Jen tak dopadne koupě bytového koberce podle vašich představ!

Žádné komentáře

Napsat komentář